Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » PayPal-tól kaptam látszólag...

PayPal-tól kaptam látszólag egy ilyen mail-t, ez ugye átverés?

Figyelt kérdés

Open your account by clicking to "login" button, and remember to update your informations after logging in.

We will give you 3 days to update your informations or we will suspend your account forever.


egyébként azt se tudom mi az account név, amire küldte



2016. okt. 23. 22:50
 1/8 BiTOPro97 válasza:

Nyilván tudod a email címeidet amikhez PayPal fiók csatoltál, és van rajta számodra fontos összeg.


Ne adott emial-ben/levélben lévő linken "lépje be"/link-eljrá, hanem


-> hivatalos oldalon lép be! <-


[link]


Ha elfelejtetted a jelszavad: [link]

2016. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy átverés!
2016. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"or we will suspend your account forever."

oké, persze :D

2016. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában többször jött olyan email, hogy valami összeget nem tudtak leemelni róla. Persze hogy nem, elvégre nincs rajta semmi, meg nem is vásároltam semmit. :)
2016. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"or we will suspend your account forever"

Ez a mondatrész már önmagában gyanús, de ilyenkor mindig azt kell megnézni, hova is vezet a link.

Mert ugye legtöbbször a levélben úgy néz ki, mintha jó helyre menne, de ha ráviszed a linkre az egeret, akkor látod, hogy pl [link]

a cím, azaz teljesen egyértelműen látszik, hogy nem oda mutat, ahova kellene.


És amúgy is alapszabály, hogy ha banktól/ebayről/paypalról jön email nem kattintunk a levélben a linkre, hanem a hivatalos oldalra megyünk és ott jelentkezünk be.

2016. okt. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hetente jön ilyen e-mail, nem lehet ezeket feljelenteni, vagy valahogyan intézkedni?
2016. okt. 24. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Bejelölöd spam-ként és/vagy tiltólistára teszed. Mást nem tudsz vele csinálni. Feljelentés esélytelen, az ilyen emaileket százezrével ontják random emberek fertőzött zombi számítógépei. Lenyomozhatatlan a valódi eredetük.


Az ilyen levelek pontosan akkor fognak megszűnni, amikor kihaltak a buta/tudatlan/óvatlan emberek a netről... tehát soha.

2016. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Polgár Jenőnél lehet feljelenteni, a Hivatalban.
2016. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!