Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Elmagyarazna nekem valaki...

Elmagyarazna nekem valaki hogyan rendelhetek Ebayrol?

Figyelt kérdés
Nekem van egy kartyam amin pl forint van, akkor is megrendelhetem a termeket ha ott dollarban adja meg az osszeget?
2016. okt. 24. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja es a free shipping-nel kiszallitjak ingyenesen M-orszagra, vagy esetleg kell valami vamkoltseget fizetni?
2016. okt. 24. 19:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Fizetéskor az utalás során (aktuális napi árfolyamon) automatikusan abba a valutába váltja át a pénzedet, ami az oldalon meg van adva.

Ha nincs szállítási költség akkor nincs, ettől függetlenül EU-n kívülről érkező küldeményre ~13-45 ezer forintos érték között 27% áfát kell fizetni, ha a vámon fennakad, ~45 ezer forint fölött pedig áfa + 2,5% vámot.

2016. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Elég sok kérdés:


- free shipping: általában kihozzák, de mindig meg van jelölve, hogy hova szállítanak (pl van aki US vagy UK only)


- vásárláshoz paypal account kell majd, ahhoz kell kötni a kártyád, vagy előre feltölteni pénzzel.

Amiatt ne aggódj, hogy milyen devizában van a pénzed, bármire átváltja a bankod vagy a paypal, ez utóbbi általában rosszabbul vált, mint a bank, így érdemes átkapcsolni, hogy a bank váltson.

Az aznapi deviza eladási árfolyamot kell nézned, ha pontosan tudnni akarod, hogy mennyit kell fizetni.


- vám+áfa attól függ, hogy honnan rendelsz. EU-n belül tuti nincs sem vám, sem áfa, EU-n kívülről (kína, usa) rákerülhet, attól függ, hogy milyen értékű az áru, és, hogy elkapják e a vámon. Van értékhatár is, magánszemélytől 45€ cégtől 22€, ez alatt sem vám, sem áfa.

Néha megcsípnek egészen kicsi tételeket is, néha komoly áru is átjön, így ezzel nem nagyon lehet tervezni.


Bővebben [link]

2016. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

2.5% vám is csak akkor van ha magánszemélytől rendelsz, ha cég a feladó, akkor kereskedelmi vámtarifa, ami árunként változik.


Amire még figyelj, hogy a vám+áfa párost az egész csomagra vetik ki, tehát áru, csomagolási költség, postaköltség, minden egyéb benne van.

2016. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!