Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el mindig az...

Miért megy el mindig az internetem?

Figyelt kérdés
Cisco EPC3925 routerem van, és különböző időközönként elmegy az internet, de valamikor csak nagyon belassul. Valamikor 5 percenként elmegy, valamikor 20-30 percenként, változó. Játék közben elég idegesítő amikor felugrik 200-300 pingre, vagy konkrétan elmegy a net, és felugrik 1000-1500 pingre, így konkrétan élvezhetetlen a játék. T-homenál vagyok 2-3 éve, és kb szeptember óta csinálja ezt. A T-home ügyfélszolgálatát már felhívtam, és azt mondták hogy a hiba elhárítása folyamatban, majd kaptam egy sms-t hogy a hiba el lett hárítva. Azóta újraindítottam a routert, de még mindig nem jó. A routeren minden zölden világít nagyjából, az 1. és 3.-as ethernet port pedig narancssárgán villog, ha jól tudom ez teljesen normális. Valaki tudna segíteni mi lehet a probléma?

2016. nov. 7. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Dugd át a wan portjából a kábelt a gépedbe és használd úgy egy darabig. Ha úgy jó, akkor rossz a router. Meg lehet próbálkozni egy firmware upgrade-el vagy vidd vissza a boltba, ha még garis.
2016. nov. 8. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az melyik? Mert van egy pár kábel beledugva a routerbe.
2016. nov. 8. 15:38
 3/7 anonim ***** válasza:

hát mellé/alá/felé van írva, hogy WAN, illetve kicsit távolabb van a másik 4 LAN csatlakozótól:


[link]

2016. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...ja várjál rákerestem a routeredre. Ez nem csak router, hanem bele van építve a modem is, tehát nem lesz rajta külön WAN csatlakozó. Ebben az esetben viszont csak és kizárólag a szolgáltató tud rajtad segíteni. Kérjél egy újabb routert a T-Home-tól (most már nem ezt a Cisco-t osztogatják)
2016. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget, annyira nem értek ehhez a dolgokhoz megnéztem a kábeleket, minden rendesen be van dugva. Szóval elképzelhető, hogy tönkrement a router és ki kell cserélni? Ha igen, akkor ez mennyibe kerül?
2016. nov. 8. 17:57
 6/7 Gryphon ***** válasza:
A routert természetesen ingyen cseréli a t-home. Amennyiben az a baja. Jelentsd be a hibát és mondd nekik küldjenek ki egy szervizest..
2016. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ki lesz cserélve. Köszönöm a segítséget.
2016. nov. 10. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!