Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eszem megáll Internet?

Eszem megáll Internet?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Hónapokkal ezelőtt feltettem itt egy kérdést ugyanis egy nagy vihar után a wifi routerem megadta magát. Szépen elmentem és vettem egy újat immáron 2 antennásat. Hazahoztam és beüzemeltem azzal nem is törődve ,hogy az asztali gép ami rá volt kötve az előző routerre van-é rajta net. Ma rádöbbentem ,hogy nincs próbálkoztam mindenféle beállítással megpróbáltam újratelepíteni a hálókártyát majd rádöbbentem ,hogy az nincs is telepítve vagyis valószínűleg a nagy vihar során az is tönkrement így rádugtam egy másik asztali gépet ami volt itthon és megdöbbenve tapasztaltam ,hogy AZON sincs net... számomra ez hihetetlen. Most is laptopról írok tehát wifi-n keresztül van net, ugyanakkor ,ha a wifi routerről kötök bármit kábelen keresztül úgy nincs ( a kábel jó ! ) ezt megtudná esetleg valaki fejteni ? Válaszotokat előre is köszönöm !

2016. nov. 12. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugye konfiguráltad a routeredet, nem csak úgy beledugtad?


Amikor az előző router elszállt a viharban, akkor ott meghalt nyilván az elektronika (mondjuk mi más halhatott volna meg?)


Az új router esetén meg szerintem a gépen is meg kell csinálni a beállításokat kábeles internet esetén.

Ott nem csak annyi, hogy beledugod és kész. Ott még a gépen is be kell állítani 1-2 dolgot.


Ezeket megcsináltad?

2016. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ott valamit te nem csinálsz jól. A vihar a routerrel együtt tönkreteheti a gép hálókártyáját (láttam már ilyet) de egy új routerrel egy olyan gépnek, aminek tuti jó a hálókártyája, mennie kell.

Ezt csak a helyszínen fogja tudni neked bárki is megnézni.

2016. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!