Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen értelme van a Facebooko...

Milyen értelme van a Facebookon a "chat kikapcsolása" opciónak, ha úgyis kiírja mindenkinek, hogy elérhető vagy-e, vagy sem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 13:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

....

1. Ki lehet kapcsolni, épp ezt mondom kb az első válasz óta.

2. Ugyan miért ülnél te többet a Face előtt attól, hogy "nem lehet kikapcsolni2?

3. Te felfogod egyáltalán hogy keresi a Facebook a pénzét?

2016. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hohó, egyszer is szerényebben! :)

1. Én bárhogy kikapcsolom, folyton kiírja, ha elérhető vagyok, vagy ha elérhető voltam pl 47 perce. És én ezt nem szeretném. Van, amelyik ismerősömnek nem írja, de ezt még mindig nem magyaráztad el, hogyan lehet ezt megcsinálni.

2. Mondjuk azért, mert akkor benne van a pakliban, hogy akkor is rám ír valaki, ha én amúgy nem szeretném, és így kialakul egy beszélgetés

3 amelyik közben én épp bámulni fogom a csomó reklámot, amit feldob folyton a Facebook. Nem, fogalmam sincs, hogy a Facebook a reklámokból él, amik szorosan összefüggnek a kattintásaid számával, és a Facebookon töltött időd mennyiségével. De ezt azért nagyjából tudják már 2016-ban az emberek. Hogy pontosan milyen trükkökkel és algoritmusokkal próbálják az embert Facebook előtt ragasztani, az elvileg titkos, de elismerten tény, hogy léteznek, és tény, hogy ez a céljuk.

2016. nov. 27. 16:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Mivel chatelés közben nem fogsz hirdetésekre kattintgatni, ezért nem sokat teszel hozzá a Fb vagyonszerzési kísérletéhez. Merthogy végső soron ez az, ami számít. A kattintások száma. Ez a fő faktor a hirdetések beárazásában. Az, hogy mennyi időt töltesz Facen csak ahhoz nyújt statisztikai adatot, hogy jobban feltérképezzék az egyes hirdetési metódusok hatékonyságát, de közvetlen befolyása nem sok van. De még ha lenne is, neked aztán mit fáj az, hogy a Facebook pénzt keres, miközben használod a szolgáltatását? Hű, micsoda kapzsi dögök, pénzt mernek keresni miközben ingyen és zavartalanul használod az alkalmazásukat. Hallatlan, komolyan.


Amúgy még nem igazán írtad le, hogy mégis honnan veszed, hogy látható vagy a chaten.

2016. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A reklámok az igazi hasznot természetesen akkor hozzák, ha rájuk is kattintanak. Viszont ha csak látod őket, az is hasznot termel. Viszont ha minél többet vagy fészen, annál nagyobb az esélye, hogy akár kattintasz is valamire, ha már bolyongsz közben. Hogy láss hirdetéseket, az meg végképp valószínűbb.

Persze, értem én, hogy közvetlenül nem mindig van hatása, de közvetetten igen is sok dolog történik közben, ami miatt te több pénzt termelsz nekik az ottléteddel. Ez ki van találva, és nem új keletű. Külön emberek dolgoznak csak ezen.


Nekem nem fáj, hogy pénzt keres rajtam, nekem az fáj, hogy ez a szolgáltatás romlásához vezet, mert néha a profit fontosabb lesz, mint a felhasználóbarát koncepció, és (általában a neten) ez átmegy "vizuális agresszióba).


Onnan veszem, hogy bizonyos ismerőseim mondják, hogy mikor voltam fent, s mikor nem, és van, aki ír is emiatt, akkor is, mikor nem akarnám. Márpedig én nem szeretném ezt, és minden normális chat alkalmazásnál létezik ennek kikapcsolásának módja - anélkül, hogy kikapcsolom mindenestől persze...

2016. nov. 28. 08:43
 15/15 anonim ***** válasza:
80% az cukorberg magyarul, vigyázz vele kérdező. :D
2016. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!