Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megrendelek egy internetet...

Ha megrendelek egy internetet az hogy lehet hogy mindig csak a megrendelt csomagnak sebbeségének a felét kapom?

Figyelt kérdés
Kérdésem bővebben: Ha megrendelek például egy 20 Mbt/s -os letöltésü sebbeséges internetet és előre szólnak hogy csak 10 Mbt/s -mal fog jönni normálba a net. Sajnos én vidéki vagyok és ide nem lehet bekötetni UPC se Digi internetet mert nincs kiépítve a faluba.Ezért alacsonyabb interneteket lehet csak megrendelni, de annak a megrendelésemnek is csak a felét kapom. Miért van ez így?

#internet #sebesség #Internetfajta
2016. nov. 26. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szarul vagy inkább hiányosan kiépített (akár régi) infrastruktúra lehet, valószínűleg úgy le van terhelve hogy nem képesek többet szolgáltatni. Ha a szerződésben az áll hogy a minimumot kötelesek szolgáltatni (legyen mondjuk 3 a 20-ból), akkor mindegy is hogy neked 10, 15 vagy 20 a maximum, mert azt kapod amire szerződtél. A letöltés maximuma mindig csak elvi érték, hogy annyit érhet el legjobb esetben. Más dolog hogy ezzel a maximum számmal reklámozzák és nem a garantálttal, mert az még mindig csak töredéke.
2016. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |Orfeusz| ***** válasza:

A garantált sebesség 20mbps-os csomagnál 5mbps szokott lenni, ennyi alatt lehet reklamálni. A 20 csak a maximum, annyi a legjobb körülmények közt jön át.

Az 50% még így is rossz arány, általában 70-80%-ot lehet realizálni. Valószínűleg rossz az infrastruktúra arrafelé.

2016. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Messze laksz az elosztótól.
2016. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem mikrohullámú internetem van 4 Mb/s os van és csak 1,5Mb/s jön meg 2Mb/s szokot lenni átlagosan.és ezért fizetek 5800 ft -ot Borsodwebnél vagyok és a templomtornyról kapom a jelet.
2016. nov. 26. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Rossz beállítások, van valami a vevő előtt, rossz időjárási körülmények, magas páratartalom, sok a befolyásoló tényező.
2016. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!