Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy Windows 10-re letöltött...

Ha egy Windows 10-re letöltött gitár programmal komponáltam egy zenét arra lehet saját szerzői jogot kérni?

Figyelt kérdés
Nos, tudom ez nem valami nagy szám hogy nem saját gitárom által, hanem egy windows 10-es programmal készítettem egy zeneszámot, de a számot amit felvettem az eddig még nem hallható sehol szerintem. Vagy ez így egyáltalán jogszerű hogy úgy akarok copyrightet kérni hogy géppel csináltam a zenét? Az emberek nem fognak leszólni emiatt? Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 3. 21:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem megemlíteni hogy ez a szám kb 3 perc hosszú és csak elektromos gitár szerepel benne, semmi más hangszer.
2016. dec. 3. 21:02
 2/7 anonim ***** válasza:
maga a program ingyenes vagy fizetős? ha fizetős lenne, megvetted, vagy csak letöltötted?
2016. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ingyenes volt, letöltöttem a neve: Rock Guitar!
2016. dec. 3. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor elvileg nincs akadálya, csak sztem felesleges :)
2016. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy kérni? Ha te készítetted a zenét, és az a te egyedi alkotásod, akkor automatikusan megillet téged a szerzői jog az alkotásra. Ez nem trademark, hogy kérvényezni kell. Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket például:

[link]

2016. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetes az adott szoftver felhasználási feltételeit érdemes elolvasni ilyen esetekben, mert az még hozzáadhat a dologhoz. Egyébként nem kell kérni semmit.
2016. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!