Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom elérni vásárlási...

Hogyan tudom elérni vásárlási mániától szenvedő édesanyámat ne érje el semmilyen online reklám és ne is tudjon vásárolni semmilyen webshopon?

Figyelt kérdés

Idős édesanyám van akit megtalálnak az őt érdeklő hirdetések és minden sz*rt rá sóznak. Beszélni nem lehet vele, viszont szeretném számítógépes úton 100%-ban lekorlátozni, hogy ne vásárolhasson online SOHA SEMMIT, max a mi engedélyünkkel, ha nagyon kell neki.. Mert csak kihasználják és folyton jön a posta a drágábbnál drágább és haszontalanabbnál haszontalanabb cikkeknél, már nem bírjuk!!!


Amiket eddig csináltam:


Adblockot telepítettem és beállítottam azt is, hogy még a nem tolakodó reklámokat is blokkolja.


Facebookon amennyire lehetett, korlátoztam a reklámokat, de sajnos teljesen nem lehet kikapcsolni őket :(


Letöltöttem olyan Chrome kiegészítőt amivel megadott kulcs szavak alapján átirányítja a gépét, mondjuk a google-ra. Ilyen kulcsszavakat adtam meg: Kosár, kosárba, kosárba helyezés, megrendelés, fizetési mód, szállítási mód, rendeljen, rendelés, rendeljen most, fizessen, kedvezmény, ajándék, kupon, még üres a kosara... és még sok sok más.. minden létező variációban.

De sajnos így is akad néhány oldal ami átcsúszik ezen, hiába tartalmazzák a tiltólistás szavakat..


Letöltöttem olyan kiegészítőt az előbbin felül, ami ezeket a kulcsszavakat eltünteti a gépről, megnehezítve a vásárlást, továbbá tiltólistára raktam több webshopot is (de sajnos olyan opció nincs, ahol az ÖSSZESET lehetne.. pedig az lenne a lényeg...)


Neten böngésztem, de nem találtam semmit amivel tényleg, 100%-ban, gyökerestől meg lehetne szüntetni minden reklámot és minden online vásárlási lehetőséget. De minden további lehetőségnek örülnék, amivel lehetne még jobban korlátozni.. ha 99%-ban, akkor abban, de ez a jelenlegi nem állapot...


A számítógép és internet az egyetlen öröme, különben unatkozna otthon, azt meg nem vehetjük el tőle, ahogyan a pénzét sem kezelhetjük, de ez meg veszélyt jelent magában. Nem szeretnénk, hogy kihasználják. Kérlek segítsetek!



2016. dec. 14. 13:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Mivel a facebookon nem lehet kikapcsolni teljesen a reklámokat, olyanra is gondoltam, hogy számára csak teljesen irreleváns hirdetéseket jelenítsen meg. Pl ágynemű helyett UNIX autóalkatrész.

Télikabát akció helyett alacsony U értékű tetőszigetelést

Masszírozógép helyett madárpók és kígyó szaküzlet..


Mindegy, csak teljesen érdektelen legyen az ő számára!!!

Ha már úgy is meg kell jelenítsen hirdetéseket, mert Zukkerberg Márk bácsi ebből él, akkor ilyeneket jelenítsen meg...


Így továbbra is jelennének meg hirdetések, viszont olyanok amiket őt nem érdeklik és feltehetően nem hozna a postás haza egy kettős tömegű lendkereket...

2016. dec. 14. 13:13
 2/5 anonim ***** válasza:
böngészőben adblock. kezdésnek tökéletes :)
2016. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja ez megvan :)
2016. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dongaben ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés, és fontos is! Gyakorlatilag megoldhatatlan... Vagy állandó felügyelet kellene, vagy édesanyád bankjában letiltani az "On-line" fizetés lehetőségét.
2016. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Facebookon lehet érdeklődési kört beállítani ahogyan a googlenél is, így testreszabhatóak a megjelenített reklámok is de sajnos így is fog cookie alapján keresési előzményekből/ meglátogatott oldalakról reklámokat dobálni.
2016. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!