Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyeremény játék? Sorsolás?

Nyeremény játék? Sorsolás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy kisebb nyeremény játékot készítettem fb-on. Mit gondoltok a sorsolásról okés ha nem készítek videót? Csak így naturba kiírom hogy kinyert. Az egész úgy nézne ki hogy húzok kalapból neveket. És akit, elsőnek kihúzok az nyer. Természetesen nem pofára megy... Akit, ki húzok elsőre az lesz... Ti mit gondoltok? Még nem csináltam ilyet soha... Okés így is?

2016. dec. 22. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz elég hiteles ha bemondásra adsz egy nevet. Random.org-ot szokták erre használni ami valóban véletlenszerű eredményt generál. A te véletlenszerű rendszeredbe bele fognak kötni, mert nem tudod bizonyítani hogy tényleg az az első kihúzott név akit te beírsz.


Az online véletlengenerátorról csinálsz egy képernyőképet és hihetőbb. Bár ott is annyiszor generálsz véletlen listát ahányszor csak akarsz.

2016. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valójában ha használod a "nyereményjáték", "sorsolás", "nyertes", "szerencsés", meg hasonló szavakat, ahhoz a Szerencsejáték Zrt. engedélye szükséges. De inkább úgy mondom, hogy ezeket hivatalosan nem is használhatnád. Bármilyen sorsolást csinálsz, közjegyző jelenléte szükséges hozzá, aki hitelesíti az egészet. Nyilván nem kell folytatnom, mert ennyiből is sejtheted, hogy ez önmagában egy elég komoly összegbe kerül. Valószínűleg jóval többe, mint annak az értéke, amit kisorsolsz.

Tehát ha nem akarsz bajt, akkor nem nyereményjátékot készítesz, hanem kitalálsz valami alternatív dolgot. Például, hogy kommentben írja le mindenki, miért szeretné az ajándékot, vagy miért ő kapja meg. És a neked legjobban tetszőt kiválasztod.

Én is szoktam hasonlókat csinálni, de a fent említett szerencsés, nyertes, stb szavakat kínosan kerülöm, és annyit írok, hogy "a kiválasztott", vagy "a kommentelők/lájkolók közül valaki megkapja", stb. Ilyen esetekben pedig válogatni is szoktam.

2016. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meglestem amit küldtél. Ezt hogy kell elképzelni? Egy tömbben leírom a neveket szám sorrendbe? És utána, csak generálnom kell?


Azért, gondoltam először a sapkás dologra mert mindenáron, a barátnőm szeretné kihúzni. De így jobban belegondolva le generálhatja ő is.:) Pc-n videóval végül is hitelesíthetem.

2016. dec. 22. 18:26
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Én ezt nem tudtam, nem voltam tisztába vele... Sok nyereményjátékot láttok az interneten. Kétlem, hogy úgy csinálnák, ahogy te leírtad. Mármint, hivatalosan. Nem nagy dologról van szó... Egy 5 ezer forintos tetoválásról. Mivel tetováló vagyok ezt ajánlottam fel...
2016. dec. 22. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyilván a legtöbben nem szabályosan csinálják. Mondjuk azt nem tudom, mi gond lehet belőle, de mi anno a céggel akartunk csinálni nyereménysorsolást, aztán amikor utánanéztünk, hogy milyen szabályai vannak, inkább letettünk róla, mert több mint 100 ezerbe került volna maga a procedúra, hogy hivatalos legyen.

Szerintem ezért nyilván nem fognak börtönbe zárni, ha úgy csinálod a sorsolást, ahogy szeretnéd. Csak jogilag nem áll a dolog. Ha például jelentkeznék a játékodra, aztán feljelentenélek, hogy nem volt szabályos a sorsolás, akkor már lehetnek gondok. De hát naponta több száz ilyen játék megy a Facebookon országszerte, szóval nem hiszem, hogy minden ilyenre ugranak. Azért csak csináld megfontoltan. Ha videón rögzíted, akkor csináld úgy, hogy az összes név látsszon a cetliken, aztán hajtogasd össze, tedd bele a sapkába, és húzza ki a barátnőd. Ha ez így vágás nélkül végig le van filmezve, akkor elvileg egy bizonyítéka annak, hogy te jó szándékkal jártál el, még ha nem is felelt meg a törvényi előírásoknak.

2016. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De sokkal jobb ötletnek tartom, ha aktivizálod a facebookos követőidet, és leíratod velük, ki milyen tetkót csináltatna, meg hova. Ezzel elérnéd, hogy mindenki elgondolkozzon, ábrándozzon róla, és kicsit sajátjának érezze. Aztán kiválasztod a neked legjobban tetszőt, de közben a többi sem azt érzi, hogy nem nyert, hanem lehet, hogy plusz motivációt adtál nekik azzal, hogy látták, hogy mások mit szeretnének, lájkolják egymás ötleteit, stb. Öngerjesztő folyamat. Marketing szempontból sokkal jobb, mint egy sorsolás.
2016. dec. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben okés és köszönöm mindenkinek.:) De amúgy ekkora egy h*lyeséget, már lassan mindenhez engedély és pénz kell... Nevetséges...
2016. dec. 22. 18:41
 8/8 anonim válasza:

Kedves kettes hozzászóló, ez az információd honnan van? (link esetleg):

"Valójában ha használod a "nyereményjáték", "sorsolás", "nyertes", "szerencsés", meg hasonló szavakat, ahhoz a Szerencsejáték Zrt. engedélye szükséges."

Nekem van ismerősöm, aki zenész, és gyakran 'sorsol' ki néhány jegyet a koncertjeire. Gondolom, nem közjegyző (legfeljebb a bandatagok) jelenlétében.

Esetleg a Szerencsejáték Felügyeletre gondoltál?

Lájkolni egy hozzászólást ill. megosztani valamit az nem sportfogadás v. szerencsejáték, a résztvevők pénzt nem tesznek a dologba, nem igazán érteném a Szerencsejáték Zrt. beavatkozás.

A szerencsés, nyertes, stb. szavak részei a magyar nyelvnek, nem jogi kifejezések, nincsenek levédve (szerzői jog, stb.). Egy iskolai v. báli tombolán is van egy szerencsés, aki a fődíj nyertese.

2018. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!