Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értem ezt a Google-t,...

Nem értem ezt a Google-t, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Beírom, hogy paypal pizza rendelés, és kihozza első helyen a pizzagirls.hu-t, ahol nem lehet PayPal-al fizetni. Miközben a Google-nek már önjáró autója van , meg Google Home meg mindenféle okos algoritmusok százai. A hirdetésekre nem vonatkozik a keresés során, hogy csak relevánsakat hoz fel?

2017. jan. 3. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem be sem jön az oldal, de gondolom a metaadatok között ott van, hogy paypal
2017. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyébként rangsorolja a Google az oldalakat közelség, nyitvatartás meg ezer másik tényező alapján.


Keress úgy hogy "paypal" pizza rendelés


Így csak olyan oldalakat fog kiadni ahol szerepel a paypal szó

2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincsen semmilyen okos algojuk, pusztán statisztikai alapon dolgoznak. Ha sok olyan kérdés volt a neten, hogy "srácok, nem tudjátok, hogy a pizzagirls-nél van-e paypal?", akkor bizony ki fogja hozni találatként.
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, NEM igaz, a Google-nál tíz évvel ezelött ha valamit beírtam, akkor csak olyan találatokat adott ki, amiben szerepelt a szó, ma ha idézőjelek közé teszem akkor is kiad egy csomó olyan találatot (mégacsk nem is hirdetést) adott esetben az első oldalon, amikben nem szerepel a szó (mutatja is áthúzva). Nem tudom ez mióta van, de gyakran találkozom vele, és kezd idegesíteni, hogy néha teljesen használhatatlan a Google.
2017. jan. 4. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire idegesít, pereld be vagy szavazz lábbal!
2017. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ha sok olyan kérdés volt a neten, hogy "srácok, nem tudjátok, hogy a pizzagirls-nél van-e paypal?", akkor bizony ki fogja hozni találatként.

"


Biztosítalak, hogy kevés ilyen volt. És ha lett volna, akkor az a fórum előrébb rangsorolódna, ahol szerepel mindkét kifejezés, mint az, ahol nem.


Egyébként meg az az okos algoritmus, hogy pontosan milyen statisztikát használ és hogyan rangsorol. A PageRank az igenis egy algorintmus, kérlek ne írjál hülyeségeket.

2017. jan. 4. 01:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg valaki itt megfejtené a probléma gyökerét, akkor sem lennél előrébb, max. tudnád a miértet. De sem megoldani nem tudnád, sem paypallal pizzát rendelni. Tehát ebből a szempontból nem sok értelme van a kérdésnek, és az adott válaszoknak sem. :)
2017. jan. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Biztosítalak, hogy kevés ilyen volt."

és ezt mire alapozod? ott dolgozol a google-nél, és látod, hogy miket crawl-oltak be?


"És ha lett volna, akkor az a fórum előrébb rangsorolódna, ahol szerepel mindkét kifejezés, mint az, ahol nem."

Nocsak, ennyire jól ismered a pagerank-et? Akkor nem értem, mit nem értesz. Ránézésre te értesz a legjobban az egészhez (csoda, hogy éppen nem ott melózol), de mégis a gyk-n kérsz segítséget? Ez normális? Vagy csak idejöttél oltogatni a google-t és bárkit, aki válaszol?


"A PageRank az igenis egy algorintmus" - az hát, csak nem okos. Pont annyira buta, mint a tök, mint a google translate, amin hetente szoktak az emberek röhögni.

2017. jan. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Google azt dobja neked, amiből profitot termel.
2017. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az emberiség qvára előreébb lenne. Ez egy nagyon fontos kérdés, mert naponta több százmillió vagy milliárd keresést futtatnak az emberek, és sok múlik a hatékonyságon. És a Google régen arra volt büszke, hogy reklámmal nem idegesíti az embert, régen az csak az oldalsávon volt. Ha az üzletpolitikájuk megváltozott, akkor igenis fontos kérdés, mert lehet hogy jön konkurencia. Nem a pizzagirl a lényeg, ez egy példa volt, de naponta szembesülök ilyenekkel.
2017. jan. 5. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!