Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DigiNet 1000 hány mb/s-el...

T.tomi2000 kérdése:

DigiNet 1000 hány mb/s-el tölt le?

Figyelt kérdés
1000mbit-es internet hány megát szed nagyjából másodpercenként,vagy valaki felvilágosítana hogy ezaz 1000mbit mit is jelent?

2017. jan. 6. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mivel egy byte 8 bitből áll, ezért könnyű kiszámolni: 125Mbyte/s-et.
2017. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elméleti maximum.. ilyen tempót persze egy sima hdd nem bír ;)
2017. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:

1 gigabit = 1000 megabit = 125 megabyte = 119 mebibyte


A szolgáltató megabitben adja meg, a router és a hálózati kártya megabitben adja meg, a számítógép mebibyte-ban számol. A torrentkliens is mebibyte-ot ír ki.


Ekkora sebességhez kell gigabites router is. Új előfizetőknek a szolgáltató ad; ha magadnak veszel akkor TP-Link TL-WR1043ND v3 a legolcsóbb (ami jó is). Wifin természetesen nem megy át ennyi, csak jó drága AC-s routereken lehet nagy sebességet elérni.

2017. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Egy WD Blue merevlemeznek (ami elég átlagos) kb 130MB/s a szintetikus írási maximuma, ennek nem tudom mekkora részét lehet való életben elérni.


A szolgáltatótól is függ, hogy mennyi lesz a valós sebesség. 300-at garantálnak. De nekem mondjuk UPC 120-as netem van és 120-125 mbps-ot mér a speedtest.

2017. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltató hálózata sem igazán bírja. Persze még így is ez a legjobb, és legolcsóbb csomag az országban, de 1000 Mbitel azért ne számolj. Általában 7-800 Mbit körül szokott lenni a valós sebesség, de csúcsidőben lecsúszhat 300 Mbit környékére is (a garantáltat azért tartani szokták).
2017. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nekem Blue HDD-m van, és többnyire 110-125 MB környékén van, de egyszer csinált olyat, hogy hosszabb ideig volt terhelve a merevlemez folyamatos írással, és a sebessége felugrott 150 MB/sec körülire. Cserébe furcsa hangot adott ki. Kb fél éve volt, meg is lepődtem hogy az addigi 100-110 MB/sec-ről felugrott 150-re és hangosabb lett.


Másik lényeges dolog a cache mérete. Ha az betellik akkor azt ki kell írnia hogy új adatokat tölthessen be. Tehát érdemesebb venni egy 128MB Cache-el rendelkező HDD-t,


De a letöltés sok mindentől függ. Valamelyik újság tesztelte, és wifi-n volt 600 Mbit/s körül kábelen volt a leggyorsabb 940-950 Mbit/s körül. Természetesen ott már szerepet játszott a router, és a kábel is továbbá 1-2 beállítást is módosítani kell a gépen, hogy jobb legyen.

2017. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dokyman válasza:
Sziasztok! A routerem tudja az 1000-est, hálózati kártyám szintén és sosem jött még 100-nál gyorsabban...
2020. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!