Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Körülbelül mennyi pénzt...

Körülbelül mennyi pénzt jelentene napi 5000 látogató a weboldalamon?

Figyelt kérdés

Ilyen blog jellegű, napi érdekességeket/híreket tartalmazó weboldalról lenne szó (unilad, theladbible, buzzfeed, dailydot-hoz hasonló)

Nagyrészt angol anyanyelvű országokból érkezne a forgalom, és google adsense hirdetések lennének elhelyezve rajta



2017. jan. 8. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napi 5000 semennyit. Nem csak a weboldal latogatoinak szama szamit, hanem a tartalom is, ha csak lopott anyagok masodkozlesere epitesz, semmit nem fog fizetni. A megjelenitett hirdetesek szama csak egy dolog, de pl. ha nem kattintanak ra, vagy a google eszreveszi hogy nincs egyedi tartalom, nem fog fizetni.
2017. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a reklám megjelenítésért is kell hogy fizessen valamennyit, valamint egyedi tartalom lenne, nem ctrl+c/ctrl+v
2017. jan. 8. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak a reklámok kihelyezéséért, azaz CPM alapon már senki nem fog fizetni, csak átkattintásért.

Napi 5000 látogató, tegyük fel, hogy csak a 20% használ adblockert, az jelent kb átlagosnak mondható 0,2-es CTR-rel az kb 50 kattintás/nap, felszorozva egy átlagos 5 Ft/klikk aránnyal napi 250 Ft bevételt jelent, tehát havonta 7500-at. Ez persze jó esetben ennyi, a valóságban aligha lesz több havi 4000-nél.

2017. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogyne, fizet valamennyit. Olyan 15 centet 1000 megjelenitesre, ha szerencsed van. Az havi kb. 25 dollar...
2017. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

lehetetlen, azért tettem fel ezt a kérdést mert van egy facebook oldalam és nekem fizetnek azért hogy megosszak cikkeket

a lényeg az hogy linkeket teszek ki facebookra és aszerint fizetnek hogy hányan kattintottak a linkre, átlagosan 0.007 dollárt kapok mikor valaki rákattint a linkre, vagyis ellátogat arra az oldalra, ha kiszámoljuk ez 35 dollár 5000 kattintás/megtekintés után, tehát logikus hogy a weboldal tulajdonosa aki nekem fizet az sokkal többet kap mivel ha nem így lenne akkor nem érné meg neki.

Ezért gondoltam hogy ha saját weboldalt hoznék létre akkor többet tudnék keresni mint $35/5000"megtekintés"

2017. jan. 8. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Öreg, te érted a különbséget a megjelenés és a kattintás között? A 0,7 cent amint írtál, teljesen reális ár egy kattintásért, ismétlem KATTINTÁSÉRT. Aztán meg magyarázod, hogy 5000 megjelenésből 35 dollárt kapnál... jó vicc... még a fénykorban, a 2000-es évek legelején sem volt sehol 7 dolláros CPM.

Ha neked 5000 látogatód van naponta, tegyük fel, mind megnéz 5 oldalt és minden oldalon van 2 reklám. Az napi 50000 reklámmegjelenés. Tudod, hogy ebből mennyire fognak rákattintani? MAXIMUM 300-ra, és akkor még jó is az átkattintási arányod! 0,7 centtel számolva az 2,10 dollár naponta.

Az 5000 látogató manapság elég kis forgalmat jelent, ebből nem fogsz meggazdagodni, max arra elég, hogy a tárhely árát visszahozd.

2017. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

te nem érted hogy milyen kattintásról beszélek, nem reklámra való kattintás hanem mikor rá kattintanak a linkre amit megosztok, 1 kattintás = 1 látogató tehát 1 látogató = $0.007

5000 * $0.007 = $35

itt van 3 link megosztás eredménye:

[link]


ilyen linkeket képzelj el:

[link]

egy közvetítő cég figyeli hogy hányan kattintottak az általam megosztott linkre és úgy fizet, itt cpc-ről nincs szó mert azt nem nagyon tudják lekövetni hogy az én általam keltett forgalom után abból hányan kattintottak reklámra

ami biztos hogy én 5000 "kattintás" (megtekintés) után megkapom azt a 30-35 dollárt ezért gondoltam hogy ahelyett hogy más weboldalaknak generálok forgalmat létrehozok egy sajátot

2017. jan. 9. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ahhoz, hogy te a saját weboldaladon akármilyen linkre 5000 kattintást produkálj, naponta kb 700000 látogató kell, annyit viszont garantálom, hogy nem fogsz felhajtani.
2017. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem érted, nem egy weboldalon vannak a linkek hanem a facebook oldalamon, mikor megosztok egy linket/cikket és rákattint az illető mert érdekli, akkor nyílván egy weboldalon köt ki ahol elolvashatja a cikket, na már most ha saját weboldalam lenne akkor nem egy random weboldalon kötne ki az az illető hanem az én oldalamon, amugy utánna néztem fórumokon, blogokon van aki szerint 100 dollárt meg lehet keresni 5-6 ezer látogató után valaki szerint 10ezer látogatótól is több kell, nyílván sok mindentől függ ez, hülyeség volt feltenni a kérdést mert csak akkor fogom úgy is látni ha kipróbálom

(mellékesen, az hogy garantálod hogy nem lesz 700k látogató az kicsit erős, egy jól időzített poszt amiből úgymond "viral" poszt lesz a facebook segítségével, behajtat 700k látogatót egy nap alatt, igaz kevés rá az esély, de megtörténhet)

2017. jan. 10. 00:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te Facebook-os klikkvadász spameket akarsz terjeszteni? Ásd el magad!
2017. jan. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!