Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Előugró ablakok Google Chrome-...

Előugró ablakok Google Chrome-nál? Mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés

A beállításokban le vannak tiltva az előugró ablakok, mégis mindenféle vírusos hirdetőoldal megjelenik egy-egy oldalon történő kattintásra. Eddig ez csak bizonyos oldalak látogatásánál fordult elő, az utóbbi napokban azonban már szinte minden oldalnál megtörténik. A korábban megbízhatónak hitt oldalakon is!!! (pl. Outlook e-mail fiók, gyakorikérdések oldalon is, stb..)

A vírusirtó gyakran letiltja ezeket az oldalakat, de legtöbbször csak hirdetés ugrik elő, és az is nagyon bosszantó, mert nem enged elnavigálni onnan, csak akkor ha xy bővítményt előbb hozzáadom a Chrome-hoz.



2017. jan. 9. 11:03
 1/10 Jorck ***** válasza:
100%

Valószínű bekaptál valami kártékony programot!


Próbáld meg letörölni teljesen, majd újratelepíteni a Google Chrome-ot, pl:


Töltsd le a Google Chrome telepítőt:


[link]


Kattint a chrome-ban a SÚGÓ - GOOGLE CHROME NÉVJEGYE-re, és nézd meg hogy a legfrissebb verzó van-e fent (jelenleg 55.0.2883.87 m).


Beállítások - Vezérlőpult - Mappa Beállításai - Nézet fül - Rejtett fájlok és mappák megjelenítése (ide tedd a pipát, ha nem itt van).


C:\Users\"Felhasználó név,,\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

mappából másold ki ezeket, egy új mappába: Bookmarks; History; Web Data; Favicons


Vezérlőpult - Programok és szolgáltatások résznél kattints a Google Chrome-ra, és távolítsd el, unistalláld.


Töröld ki teljesen a:

C:\Users\"Felhasználó név,,\AppData\Local\Google

mappát.


Telepítsd újra a már előre letöltött telepítővel, és másold vissza a 4 kimentett fil-t a:

C:\Users\"Felhasználó név,,\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

mappába.

2017. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Igen, a legújabb verzió van rajta most is.

Megcsinálok mindent a leírtak alapján! :)

2017. jan. 9. 15:49
 3/10 Jorck ***** válasza:

Remélem megoldódik a probléma...

Ha van valami jó vírusirtód még azt is kipróbálhatod, hátha talál valamit.

2017. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, hogy megoldódott a probléma az újratelepítéssel!

(Eset Nod32-esem van, elindítottam egy víruskeresést de eddig semmit sem talált.)


Még egyszer köszi szépen a segítséget, végre újra használható ez a böngésző! :)

2017. jan. 9. 16:24
 5/10 A kérdező kommentje:

A másik számítógépen is előjött ez a probléma sajnos!

De azon nem tudom megoldani, mert nem engedi kitörölni a Google mappát a C:/ meghajtóról.


Sajnos Win7 van rajta. Ennek az op rendszernek meg az a "mániája", hogy "nem rendelkezek rendszergazdai jogosultsággal a művelet végrehajtásához..." Ebben az esetben mit tehetnék? Pedig csak 1 fiók van rajta és az a rendszergazda, jelszót is tudjuk és mégse engedi... Ezért gyűlölöm a 7-est.


Van valami ötlet esetleg arra, hogy hogyan telepíthetném újra a Chrome-ot azon a gépen is?

Mert az én gépemen bevált ez a módszer, azóta nem ugranak fel vírusos oldalak. De ez Win8-as, és itt rendszergazdának tekint. :)

2017. febr. 13. 01:15
 6/10 Jorck ***** válasza:

Hát először megpróbálhatod átnevezni a google mappát valami másra, és utána törölni.


Ha nem sikerült töltsd le ezt a programot:


[link]


Ezzel elvileg ki tudod majd törölni, de az is lehet hogy teljes mappát nem tudsz.., akkor megpróbálhatod törölni egyenként a gyanús fájlokat. (Viszont a programot rendszergazdaként kell telepíteni.)


Ha nem megy talán még megpróbálhatod megnézni a feladatkezelőben nem-e fut valami alkalmazás google névvel, ha igen "feladat befejezése,, és utána lehet ki tudod törölni.


Most így nincs több ötletem, de majd még gondolkozom rajta...

2017. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen majd megpróbálom ha egyszer otthon leszek.


Bár nem valószínű hogy sikerül majd.

Lehet hogy átnevezni se engedi.


Biztos hogy nem futott a program mert direkt leellenőriztem.


Utálom a windows 7-et. Mindig kifog rajtunk. Volt már hogy valamilyen programot se tudtunk telepíteni mert állítólag nem mi vagyunk a rendszergazdák a saját gépünkön.


Na de azért majd megpróbálom hátha igazad lesz. :)

2017. febr. 13. 18:26
 8/10 A kérdező kommentje:

Letöltöttem ezt a programot amit írtál;

egész mappát nem enged benne törölni, csak fájlokat

2017. febr. 13. 18:33
 9/10 Jorck ***** válasza:

~ Megpróbálhatod még kitörölni a program fil-okat vele egyenként, és akkor utána szerintem windows alól ki tudod törölni az egész mappát..


Amúgy ha most telepítenéd újra akkor nem működne jól?


Esetleg van még egy link-em ami jó lehet, és helyre tudod állítani a Google Chrome-t:


[link]


Ugyan én ezt nem próbáltam, de bajt szerintem nem okozhat, van róla egy rövid videó is a használatáról:


https://www.youtube.com/watch?v=nnK9ZvYYTPA

2017. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi majd megpróbálom!

De szerintem csak jövő hónapban tudok majd hazamenni, de még az se biztos.

Majd írok hogy sikerült-e.


Köszi még egyszer a segítséget! :)

2017. febr. 14. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!