Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyi feliratkozó, követő...

Mennyi feliratkozó, követő kell a megélhetéshez?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem.

Facebookon illetve youtube-on mennyi feliratkozó/követő kell, hogy meg tudjon egy ember élni belőle?

Két magyar youtub-er egy közös videóban azt mondta, hogy youtube-on mar 100ezer féliratkozóból meg lehet élni. Igaz ez? Illetve azt lehet tudni például, hogy egy ilyen 100 ezer feliratkozós ember mennyit keres?


2017. jan. 9. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem nézik a videó alatti reklámot, akkor lehet egymillió feliratkozód is, mert nem fogsz bevételt kapni. A feliratkozások száma csak annyiban számít, hogy a több feliratkozó azt sejteti hogy több aktív felhasználó követi a csatornádat és közülük valószínűleg több nézi a reklámot.


Ha 0 feliratkozód van 1 millió megtekintésre, de mind az egymillió megnézte a reklámot akkor tízszer több bevételt szerzel mintha lenne 1 millió feliratkozód de csak 100 ezer nézte meg a reklámot.


Ha pedig te már úgy indulsz a csatornának hogy annak híresnek kell lennie és sok feliratkozónak kell jönnie, mert te sok pénzt akarsz szerezni - főleg megélni belőle -, akkor abból soha nem lesz semmi. Minden ilyen túlzott akarás és irreális cél befuccsol, mert izzadságszagú, erőltetett a tartalom, és demotivált lesz a készítő amikor rájön hogy sem a feliratkozó, sem a pénz nem jön az első jó pár hónapban, ha tényleg értelmes dolgot csinál.

2017. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj de én nem akarok csatornát indítani, vagy semmi ilyesmi :)

Csak kíváncsi vagyok, mert mondom azt hallottam, hogy 100 ezerből (fejenként) ok mar megélnek, és kíváncsi lettem volna, hogy ez lehet igaz?

2017. jan. 9. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Viszkok Fruzsi csinált nemrég egy videót amiben megemlítette, hogy havi 1 milliós nézettséggel jön neki 50 ezer Ft havonta. Ugye leszámítva a támogatókat, stb.

Szóval azt kell mondja, hogy havi 1-2 milliós megtekintés és rendesen beszponzorált csatorna már elég egy szegényes életvitelhez. Azonban végülis azt csinálsz amit szeretsz.

2017. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De mit nem lehet azon érteni, hogy ez engem a legkevésbé sem érdekel, soha nem lesz youtube csatornám, csak foglalkoztatott a gondolat, hogy mennyit keres egy youtube-os/facebookos ?!
2017. jan. 9. 16:25
 5/6 A kérdező kommentje:

A facebook oldalakkal mi a helyzet? Ott reklám is több van, és aktív ember is jóval több..

Mert gondolom akinek van 1 millió like-os oldala, az nem hobbiból csinálja..

2017. jan. 9. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem számít, mennyi like-od van.

A reklámmegjelenés ill. az átkattintások száma, vagy ha van szponzorod.

2017. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!