Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges egy háztartásban...

Lehetséges egy háztartásban több különböző IP-című modem egy vonalon?

Figyelt kérdés

Adott egy háztartás egy telefon-internet vezetékkel, amely a padláson el van ágaztatva az alsó, illetve a felső szintre. Míg a földszinten csak egy vonalas telefon van rákötve, az emeleten van rajta egy modem, egy router,és a számítógép. Nekem szakboltban azt mondták, hogy egy vezetékre egyszerre a szolgáltató ( Invitel ) csak egy IP-címet engedélyez. Okozhat-e gondot ha én a földszintre beszerelek egy másik modemet? Valamint a modemet a szolgáltató adja, vagy nekem kell beszereznem?

Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 9. 19:19
 1/2 Derwer ***** válasza:

Modem nem fog menni, max analóg 56kbps.

Nem routerre/switchre gondolsz? Tehát a belső LAN tovább osztására ?

2017. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem fog működni, de érdeklődj a szolgáltatónál.

Viszont arra készülj fel, hogy ha működne, akkor is csak a sávszélesség felét tudnád kihasználni egy modemen keresztül.


Egyébként az elágaztatásnál valószínű, hogy POTS splitter van, vagyis a földszintre csak a telefonjelek jutnak el, a dsl nem.


De egyébként ez az egész mire lenne jó?

Miért nem wifivel vagy kábellel osztod szét a házban?

2017. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!