Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik online "lakóhely...

Létezik online "lakóhely hitelesítő" oldal?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik, szóval olyan oldalt keresek, aminek a segítségével egy idegen felhasználó - akivel online beszélgetek - tudja hitelesíteni, hogy valóban onnan ír, ahol éppen van. Akkor lenne hasznos egy ilyen online weboldal - főleg itt a gyk-n - hogyha például szeretném egy anonim felhasználó véleményét kikérni a külsőmre vonatkozóan és megkérdezem, honnan ír, akkor tuti ne tudjon kamuzni. Ezzel azt akarnám elkerülni, hogy valami ismerősbe fussak. Elég csak város szerint azonosítania a felhasználót. Mert ha megkérdezem, hogy honnan írsz, akkor bekamuzhat Londontól Nagyváradig mindent én úgy sem fogom tudni, hogy esetleg ugyanabból a városból ír ahol én élek (és valószínűleg látásból ismer, ne adj isten tényleg valami ismerősöm).

2017. jan. 9. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel az IP cím nem teljesen lokalizációhoz kötött, nem létezhet ilyen oldal, vagy ha létezik, nagy a pontatlanság. Engem pécsi létemre rakott már be Közép-Amerikába egy IP-kereső...
2017. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az IP alapján történő meghatározáson kívül esetleg van valami más praktika?
2017. jan. 9. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs, mire gondolsz? Hogy GPS van minden gépben, ami kötelezően küldi ki a gép helyét a netszerverre?
2017. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván sokat segít a fizikai helye abban a kérdésben, hogy a külsődről mi a véleménye.

De tudod, legegyszerűbb: megkéred, h menjen ki az újságoshoz, vegye meg a helyi lapot és nyomjon egy szelfit vele.

2017. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cydor ***** válasza:

Nemetorszagban van az e posta amibe csak akkor tudszvregisztralni, ha megkaptad levelben a kododat es azt beirtad. Persze ki lehet jatszani kulfoldi ismeros is kiirhatja a nevedet a postaladajara, es megkapott kodot bediktalja neked.

Legtobb helyen azt kerik hogy mutass be egy levelet, számlát amit a nevedre cimedre hozott a posta, pl konyvtarba igy tudtam NewYorkban beiratkozni. De ha nom egy suelfit a lakcimbejelentojével akkor meg jobb a biztonság.

2017. márc. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!