Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ehhez a hálózati kártyához...

Pilvaker kérdése:

Ehhez a hálózati kártyához honnan tudnék letölteni driver-t anélkül, hogy valami scannelős programot ne kellene letöltenem mert az összeset megkell venni/havonta fizetni érte?

Figyelt kérdés
Hálózati kártya: Atheros L1 Gigabit 10/100/1000Base-T Ethernet-vezérlő

2017. jan. 14. 12:31
 1/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Manuális driver keresés hardverazonosító alapján : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..



Ha megadod a hardverazonosítót, én is megpróbálok hozzá drivert keresni (de akkor még kell az operációs rendszer is).


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz az azonosító alatt? És windows 7 32bit az op rendszerem.
2017. jan. 14. 14:26
 3/7 coopper ***** válasza:

A linket nézted ?


Szerintem azon minden le van írva, és az a baj, hogy máshogy nem is nagyon tudom megfogalmazni.


Tehát minden hardvernek van egy hardver azonosítója, ami a gyártó azonosítójából (VEN-dor) és magának a hardvernek az azonosítójából (DEV-ice) áll, nos én ezekre a számokra vagyok kiváncsi, a hálókártyád esetében, egy példa :


PCI\VEN_8086&DEV_1229&SUBSYS_B0D70E11&REV_05


A fenti azonosító a gépemben lévő "Intel(R) PRO/100 Network Connection" típusú hálókártya hardver azonosítója,

én a Te hálókártyád ugyanilyen hardver azonosítójára vagyok kíváncsi, mert csak az alapján lehet olyan drivert keresni (a név alapján nem) amivel nagy valószínűség szerint működni is fog a hálókártya ha feltelepíted.


Üdv.

2017. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

PCI\VEN_1969&DEV_1048&SUBSYS_82261043&REV_B0

Szerintem ez lesz az.

2017. jan. 14. 16:00
 5/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Innen leszedheted : [link]


Kibontás után két mappa 7x64 (win7 64 bit) és 7x86 (win7 32 bit) ahol a driver van :


A kibontott mappákban nincs setup exe file, de mindegyikben van valamilyen nevezetű INF file (ami tartalmazza a hardverazonosító "VEN_1969&DEV_1048&SUBSYS_82261043" részét).


INF filés driver telepítés :


1. Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


2. Ami mindig működik : Az Eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt.


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült. De a T-home-nál azt mondták, hogy ha ezt megcsinálom akkor jobb lesz a net sebessége de ugyan úgy 3mb/s-ről széprn lassan lement 100-200kb/s közé. Azt mondtaák nem náluk van a hiba de a garantált letöltési sebesség nincs meg, ami 1mb/sec lenne.
2017. jan. 14. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:
a géped router mögött van? Gondolom telekomos router.. meg kéne nézni, hogy egy garantáltan gigabites laptopról mit mutat..
2017. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!