Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a teendő ha megvámolták a...

Mi a teendő ha megvámolták a rendelésemet?

Figyelt kérdés

Rendeltem HongKongból, 58000 ft-ba került szállítással együtt. Kaptam egy levelet a Magyar Postától hogy vámkezelési megbízás magánszemély részére... van rajta egy táblázat amit ki kell tölteni és visszajuttatni egy email címre.

Ha nem küldöm el nekik akkor visszaküldik a csomagot a feladónak, ebben az esetben lesz valami következmény vagy a pénzemet visszakapom amit paypalon keresztül kifizettem?

És mennyi lenne a vám + áfa összesen amit fizetnem kellene hogy megkapjam a rendelt terméket?


2017. jan. 14. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A tartalom és az érték alapján állapítják meg a vám mértékét. Mintha 27% körül lenne ez is, mint az ÁFA. Erre jön a posta 2000Ft-os vámközvetítési díja.

Ha nem veszed át, visszaküldik, gondolom visszautalják az árát. Külföldről én azért nem mernék ekkora értékben rendelni, pláne műszaki cikket nem...

2017. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint az 58000-nek a 27%-a és még pluszba 2 ezer ft? Mert ha igen akkor biztos nem veszem át, ez marha sok lenne, 20 ezer körüli összeg még az egyébként sem olcsó rendelés mellé.
2017. jan. 14. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy perc google:


0-22 euró között

vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény

22,1-150 euró között

vámmentes, de 27% ÁFAterheli a küldeményt

150,1-1000 euró között

kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt



A tiéd az utolsóba tartozik, tehát még több is lehet...

2017. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy rá volt-e írva az 58 ezres érték. Mert ha nem, akkor a NAV értékeli fel és számolja ki a vámot. A cucctól függően ez akár kevesebb is lehet a valósnál. A vám amúgy 5% körül szokott lenni, az nem sok, a mocsok áfa, az az ami sok.
2017. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, rá volt írva dollárban a valós érték, gondolom ezért küldték a levelet, ha csak 15 dollárt írt volna a feladó az értékhez, nem kellene vámot fizetnem mert az az összeg még vám és áfamentes.
2017. jan. 14. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!