Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hiába állítom be a bandwith...

Kr1ssz kérdése:

Hiába állítom be a bandwith controlt mégis magas a ping, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

UPC modemra rákötöttem egy tplinkes routert és minden eszközt rácsatlakoztattam. Nem értem miért ugrál a ping, igy nem tudok játszani, időkiesések tömkelege, lagg tenger. 50/5 ös a net, velem együtt 5 eszköz van band. controlban és be van piálva az enabled meg minden. Rossz értékeket írtam volna be?

[link]



#magas #ping #lagg.
2017. jan. 14. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet hogy hülyeséget fogok mondani de.


AZ 50/5 az vagy 50 mega letöltés vagy 5 mega feltöltés.


Tehát ha valaki 25 megával tölt le, akkor neked 2.5 Mbit/s feltöltésed lesz.


1 Mbit/s feltöltésre van szükséged a tuti stabil játékhoz. Marad 4 Mbit/s feltöltésed


Előző aránya: 50/5

Ennek az aránya 40/4

Tehát 1 Mbit/s feltöltés 10 Mbit/s letöltést "von el"


A lényeg annyi, hogy max 40 Mbit/s-t adj nekik letöltési sebességnek összesen, mert ha mindenki elkezd letölteni, akkor neked a sávszélességed 10 Mbit/s lesz, ami 1 Mbit/s feltöltésnek felel meg, így garantálva a stabil kapcsolatot


Lehet hogy oltári nagy hülyeséget mondtam, de én így tudom.


Elnézést ha rosszul mondtam.

2017. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
102 ip az enyém, magamnak adjak 40 000 kbit-et vagy összesen 40 000 -ből osszam szét?
2017. jan. 14. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

összesen a többieknek között ossz szét 40 Mbit/s-t.


Így neked marad 10 Mbit/s letöltés VAGY 1 Mbit/s feltöltés. Online játékokhoz pl LOL általában 0.1 Mbit/s feltöltés is elég, de ha ven 1 Mbit/s-t akkor biztosan jó lesz.

2017. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!