Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube csatornával kapcsolato...

Youtube csatornával kapcsolatos zenei kérdés?

Figyelt kérdés

Most készítenék egy youtube csatornát videókkal.

Viszont nem nagyon értek valamit, a zenékkel kapcsolatban.

Felszeretnék majd tenni háttérzenét a videókba.

De félek, hogy letörölhetik ugye jogokra hivatkozva.

És ezt sosem értettem, hogy van akinél ugyanaz a zene fent van és nem törlik, és van akinél szintén fent van, azt meg törlik.

Egyes feltöltőnek a videója alatt ilyen is látható:

[link]

De van, ahol egyáltalán nem.

Hogy kell ezt csinálni, mire kell menni, hogy ne szedjék le később mindenféle jogra hivatkozva? Nagyon laikus vagyok ebben és megkavarodva.



2017. jan. 26. 21:05
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:

Vannak a tecsődön olyan zenék is, amiket ingyen használhatsz. A videószerkesztőben kiválaszthatsz aláfestő zenét, a linkelt oldalon a hangjegy jelöli a téged érdeklő menüpontot.

https://www.youtube.com/editor?feature=upload

2017. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Viszont bőven akad olyan aláfestő zene, ami nincs ebben a listában és mások videóiban viszont benne van és nem is lett törölve. Olyankor mi a helyzet?

Valami link, hivatkozás kell rá vagy hogy?

2017. jan. 26. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Youtube hangkönyvtárában van egy fül, ahová kattintva megnézheted, megkeresheted, melyik zenének mik a jogai (éppwn most, mert ugye azokat változtathatják is). Ott találsz olyan videót, amit engedélyeznek. 3 kategória van zenére is, a jogtulajdonos részéről, ha a youtube jelzi neki, hogy a videódnál az ő zenéje van: nem tesz semmit, enged reklámokkal(ő kapja a bevételt nem te), letiltja a zenét, ezért elnémítják nálad. Aki ezen átbújik az azért, mert megbuherálta a zenét, es még nem fedwzte fel a youtune, vagy a jogtulajdonossal leboltolta, hogy mehet a videóján a zene. A leboltolás sokrétű lehet, de pl. ha valakinek a csatornája egy olyan MCN-nel(youtube ügynökség) van szerződésben, aki a háttérben elintézi, hogy maradhat a zene, akkor marad. Itthon a zenei jogokkal a Mr. Bugtv és a WMMD tud jól eljárni, ha jó a csatornád, velük érdemes szerződni.
2017. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pl. Ki Mit Tube-nál a videók alatt bármilyen zene mehetett. Le volt boltolva.
2017. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha bevételed van a videóból, akkor nyilván a hangsávot elnémítják/szirénázni fognak jogdíjas hangsáv miatt.

Másrészt, vannak olyan előadók, akiknek a zenéire jobban odafigyelnek (nyilván a lobbija komolyabb), mint másokéra.

2017. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a bővebb válaszokat.


Húha akkor kicsit komplexebb a helyzet.

Mutatok egy példát:

[link]

Nekem tetszik nagyon ez a zene ami a háttérbe megy, a felhasználó használja, még sincs letiltva és nincs a korábban linkelt ingyenes listában sem.

A zene eredetije: "capo productions beautiful revenge"

Ami szintúgy fent van youtubon:

https://www.youtube.com/watch?v=aG4E-cQo3ow


Nem tűnik túl nagy csatornának sem, hogy a szerzővel egyezkedjen.


Ilyenkor mi lehet a helyzet vagy mi lehet a megoldás?

2017. jan. 26. 22:46
 7/11 TR75 ***** válasza:

Oké. Ez necces. A zene valóban jogvédett, szóval lehetséges, hogy egyszerűen átcsúszott a szűrőn.

Amúgy itt a szerző Bandcamp oldala, olcsón juthatsz a zenékhez:

[link]


Amit tehetsz, ha biztosan nem akarsz gubancot, hogy egyszerűen írsz nekik a Bandcampen van egy olyan menüpont, hogy "Contact Capo Productions". Megírod, hogy tetszenek a zenéik, és szeretnéd a videódban használni őket. Simán lehet, hogy azt mondják, hogy oké, csak írd ki a címet és az előadót, meg tégy egy linket az oldalukra. A bandcampes bandák általában jó arcok, sok csatorna kirakja a zenéiket (direktben, hogy a népnek megmutassa őket), gyakran olvasom hozzászólásban, hogy a csapat képviselője/tagja megköszöni a feltöltőnek, hogy népszerűsíti a zenéjüket.

Lehet az is, hogy nem szólsz, de az előadót és a szám címét kiírod, és esetleg a már említett linket is kirakod a leírásban.

A harmadik lehetőség, hogy megcsinálod a videót, alárakod a zenét, feltöltöd. Ha a tecsőd felismeri, akkor küld értesítést arról, hogy szerzői jogi követelés érkezett a zenére. Ha nincs bevételed a videóból, ez általában ennyiben is marad.

A negyedik lehetőség, hogy a hangfekvést módosítod, és ezáltal a tecsőd nem ismeri fel a zenét.

Szerintem az első kettő korrekt, főleg az első, a másik kettő már nem annyira (a negyedik szerintem konkrétan sunyi).

Szóval a probléma nem az, hogy feltennéd a tecsődre, hanem az, hogy nem az adott zene népszerűsítése a cél, hanem a saját csatornád felpörgetése és népszerűvé tétele.

2017. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TR75 ***** válasza:

"...egyszerűen írsz nekik a Bandcampen; van egy olyan menüpont..."


Ejnye, a kapkodás :S

2017. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki a zöldségesnél ellop egy banánt és megússza, az nem jelenti azt hogy az követendő, és te is megúszod.

Miért olyan nehéz ezt megérteni hogy nem lehet ? Minden nap megkérdezik vagy hárman. Van ugye a hangkönyvtár, onnan lehet válogatni.

És akkor jön mindig a nyomós érv, hogy "én azt nagyon szeretném". :) Én is sok mindent szeretnék, de ha nem lehet, akkor nem lehet.

Te magad is utalsz rá, hogy tudod ezt a jogvédett dolgot, ennek ellenére mégis erőlteted.

Ja bocs, kiment a fejemből: Te ezt nagyon szeretnéd. :D


Még azt sem értem, hogy az emberek miből gondolják, hogy csupa YouTube jogi szakember válaszolgat a kérdésekre ?

Egyértelműen, magyarul le van írva minden, csak el kell olvasni. https://www.youtube.com/yt/copyright/hu/


Azért még holnap, és holnapután, és az után is minden nap újra megkérdezik majd, pedig tényleg csak el kéne olvasni. :)

2017. jan. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Te magad is utalsz rá, hogy tudod ezt a jogvédett dolgot, ennek ellenére mégis erőlteted. "


Ez nem erőltetés, csak szimplán érdekes, hogy tucatnyi zene van fent tucatnyi videó alatt és egyik sincs az unalmas hangtárba, és még sincsenek törölve a videók jogvédettségre hivatkozva, hanem évek óta ott vannak a megosztón.

Szóval nem csak feltétlenül kacifántossággal lehet ezt megoldani, hanem normálisan is. Ezért kérdeztem, hogy hogyan.

2017. jan. 27. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!