Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Laggoló játék és behaló net...

Laggoló játék és behaló net kapcsolat, packett loss vagy valami más?

Figyelt kérdés

Az van hogy játszok a gépen(CSGO), a bátyjám elkezd betölteni egy videót vagy elkezd torrentet seedelni(nem is letölteni, csak seedelni) és elkezdek laggolni a játék miközben a pingem nem ugrik (csak ritkán), most pedig már a szerveről is folyamatosan lecsatlakoztat. Ha böngészek ugyan ez van, csak ott kevésbé zavaró, max nem tölti be az oldalakat egy fél percig. Nála viszont nincsenek ilyen gondok, vagy annyira nem látványosak mert ő nem játszik csak böngészik(de neki bejön minden oldal). packet loss lenne? rossz valahol a sávszélesség? elöszőr azt gondoltam távol van router, de most itt van a szobám előtt és még mindig fennáll a probléma. esetleg ha kábellel csatlakoztatnám a gépet az megoldaná?


T-home net 10 megás.


command-ba próbáltam pingeltetni ott nem írt veszteséget(valami google szervert használtam(74.125.39.104))


Valaki tudna segíteni? Előre is köszi



2017. jan. 27. 17:34
 1/6 A kérdező kommentje:

átduktam kábelre így sem jó

plusz kiderült hogy nem package loss(szerintem):

[link]

a másik kliensen látszik hogy mikor lett elindítva a videó, akkor megugrik a ping és böngészésnél ez nem nagy probléma így viszont a játék játszhatatlan. Nem hinném hogy ez normális lenne, valami jó tanács? :/

2017. jan. 27. 19:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért laggolsz mert nincs feltöltésed.


10/1-es net azt jelenti, hogy vagy 10 Mbit/s le, vagy 1 Mbit/s feltöltés.


Ha a rokonod elkezd seedelni (feltölteni), akkor elfoglalja a feltöltéshez kínált 1 Mbit/s-et ami felér 10 Mbit/s letöltéssel.


"Nála viszont nincsenek ilyen gondok, mert ő nem játszik".


Éppen ezért! Nála is "laggolnak" a dolgok csak nem látod. Az, hogy egy weboldal 50ms helyett 300-450ms alatt tölt be neked nem tűnik fel, mivel csak egy weboldal. De viszont játékban érezhető különbség van már 50 és 100 ms között is.


Itt nem segít semmi sem, max lekorlátozod a sávszélességét, de annyira kicsi neked, hogy nem tudod már hova....


Magyarán amíg más a netet használja lefoglalja a sávszélességet, és a cs:go "kattintások" nem tudnak időben feltöltődni (eljutni) a szerverhez.


Nálunk is ez van, én LOLozok, ilyenkor megkérem a többieket, hogy ne nézzenek videókat a neten / mobilnetet használok. Ott 50-80-as a pingem, 1GB 1500 Ft, és egy LOL meccs kb 20-30MB.

2017. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, akkor szerválunk valami jobb netet. Köszi a választ, ment a zöld. :)
2017. jan. 27. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy valszeg nem tofgsz tudni jobb netet szerválni.


Ha a wifi mellett neked is van egy kis fekete doboz (modem), és vonalas telefonod akkor rossz hírem van. ADSL-es vonalad van, ami azt jelenti, hogy telefonkábelen megy át az adat. Hátránya, hogy minél távolabb vagy a falusi központtól, annál gyengébb a net. Pl ismerősömék 400m-re laknak a kis központtól, és max 2.3MB/sec-cel jön. Mi 1200m-re, és ide már csak 1-1.2 MB/sec-et tud a kábel, mert annyi jelveszteség van rajta.

2017. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy az adsl szar, de a t-home most valami új dolgot kezdett itt kiépíteni a faluban. Az utcánkban már a villanyolszlopokkal szemben még egy oszlop van, gondolom azzal csak lesz valami jobb szolgáltatás is.(lehet hogy kábel net?)
2017. jan. 29. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:

A telekom építi a digitális magyarországot, amelynek keretében a települések jelentős részét optikaival fedik le. Ott a maximális sebesség 1000 Mbit/s (125MB/sec-es) letöltés.


Nálunk 2016 Július 3 óta az utca végén állnak az optikaival, és egész nyáron semmit sem csináltak...


Hidd el, én is nagyon várom már.

2017. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!