Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan épül fel az internethál...

Hogyan épül fel az internethálózat a lakóhelyemen? (Részletesen lentebb. )

Figyelt kérdés

A tavalyi év végén váltottunk az Invitelnél nagyobb sebességű internet-előfizetésre, 60 Mbit-es netre. A Speedtesttel simán mérek 70 Mbit-et is néha és teljesen stabil az internet, úgyhogy teljesen meg vagyok vele elégedve.

A kérdésem arra irányul, hogy nem vagyok azzal tisztában, hogy ez milyen típusú internet (DSL, optikai, stb.), vagy hogyan épül fel. Annyit tudok, hogy nem kábeles. Úgy tudom, hogy ADSL nem lehet, mert az nem bírna ilyen sávszélességet. Marad az optikai. De viszont semmilyen vezetéket nem cseréltek, amikor váltottunk a nagyobb sávszélre, hanem csak a modemet cserélték ki, valamint azt a kis (kb. 2x3 centis) elosztó-dobozkát, ami a telefon mellett található. De a kábelek a házon belül, ami kintről jön a telefonhoz és a telefontól a modemhez, azok maradtak. Az Invitel táblázatában Lábatlanhoz (ahol lakom) FTTH internet-elérés van írva, az meg úgy tudom optikai. Ez a dokumentum: [link]

Na most akkor optikai internetem van vagy nem? Elmagyarázná ezt valaki, mert van nekem ebben egy kis zavarom. Köszönöm szépen.



2017. febr. 3. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen mindegy? Az FTTH valóban optikai, de ez felhasználói szempontból lényegtelen, nem is így csoportosítjuk a hálózatokat.


"Annyit tudok, hogy nem kábeles."


Akkor mégis milyen?

2017. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem tudjuk hogy mid van.

Igazából hogy optikai vagy kábeles estedben mindegy, csak érdekesség lehet, hiszen a lényeg hogy működik.

Az ftth az optikai.

De hogy mondjam. Az hogy meddig optikai, és honnantól kábeles, az megint egy nyitott kérdés.

De vedd úgy hogy optikai, mert tulképpen mindenki optikain netezik mert a gerinchálózatok 99%a optikai, még a mobilnet is:)

2017. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: úgy értettem, hogy nem kábeles, hogy nem kábeltévén keresztül jön.

Egyébként meg de, teljesen mindegy, de pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert érdekel, hogy a szolgáltatótól hogyan, milyen kábeleken, milyen módon jut el a házunkig az internet.

2017. febr. 3. 15:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Magyarul: a technikai kivitelezésre vagyok kíváncsi, hogy hogyan működik az egész, hogyan és mi módon jut el hozzánk az internet.
2017. febr. 3. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Az adsl valóban nem tud ennyit, de a vdsl vagy xdsl igen. Simân bevett szokâs, hogy optikâról rezes hâlózatra viszik ât.
2017. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!