Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom/saját router beállítás...

Telekom/saját router beállítás probléma?

Figyelt kérdés

telekom netem van, ami bemegy egy telekom által adott modembe (HG8245H), ami az ajtóm felett van és alig lehet hozzáférni. Még annó a telekom állította be, én hozzá sem nyúltam idáig. Ott valami történik vele, és egyszer csak kijön a kábelen keresztül a saját modembe, mert az egy elég modern kütyü, 2.4 meg 5 ghz el minden jóval. (ASUS N56U) Nem tudom, hogy bridge módban van e a huawei, most hirtelen passz. Frissítettem az Asus modemen a Firmwaret, és ez az egész rendszert kilőtte. A saját router szerint kapcsoljam ki és be a Telekom modemjét, mert nem találja és sürgősen beszéljek a szolgáltatómmal.


Már mindent csináltam vele, reset kikapcs bekapcs, naracssárgán világít és jó napot . Pedig a Huawei az jó és jön is a telelkomtól a net, mert h legalább legyen, csináltam egy wifit róla, működik, csak jóval gyengébb, meg ugye eleve van egy jobb modemem, és mivel ez az ajtó feletti szellőzőbe van bekötve, így a nast sem igazán tudom rákötni lanon. Van esetleg valakinek bármilyen ötlete, hogy mit próbáljak? Köszi előre is!



2017. febr. 8. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Hívj ki szakembert, valószínűleg csak a router nincs beállítva.
2017. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derwer ***** válasza:

1; Alap foglamakkal nem vagy tisztában. modem != router.

2; Az n56U egy router. A Huwaei az egy modem+router kombó

3; Mivel a Huwaei-n állítottál most wifit ezért nincs modem üzemmódban, hanem routerként funkcioonál.

4; A routert állítsd DHCP-s NATra és akkor jó eséllyle működni fog. de ebben az esetben dupla NATod lesz, ami okozhat gondokat.

5; A elgjobba, ha kikapcsolod a router funkciókat a Huwaei-n beállítod az ASUS-t fő routernek. a WAN beállításokat másold a Huwaei-ről. (PPPoE vagy épp DHCP, MAC szűrés van-e esetleg)

2017. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!