Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van, hogy a gépem nem...

Miért van, hogy a gépem nem adja be a bios-t?

Figyelt kérdés
Eddig ha telepíteni akartam,beállítottam a biosz-ba,hogy cd-ről bootoljon,úgy hogy indításkor a szóköz billentyűt nyomogattam,de mostmár hiába,ugyan úgy betölt tovább,a biosz sehol! Hogy tudnám visszahozni a bioszt,vagy hogy tudnám a cd-ről bootolást indítani?
2008. okt. 10. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne hogy a szóköz billentyűvel kell? A leggyakoribb gombok a bios előcsalogatására: Delete; f10; f2; ilyesmi. Nyomogasd végig a funkcióbillentyűidet.
2008. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Bios-ban minden Ok, nem lehet, hogy a telepítőd hibás?

Nem lett integrálva pl. valami a telepítőbe.../esetleg másolt telepítőnél nem a cd teljes másolása lett választva,hanem csak át lett "húzva"...ekkor nem bootol a cd.../...ha integrálva lett, véletlenül nem hagytátok ki a boot.img fájlt, miközben a CD-ROOM(boot) módban írtatok?

2008. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem eddig a szóközre jött be a bios,de végignyomkodtam már az összes billentyűt,de nem csinál semmit! Most gyári vista van rajta,a telepítő cd-jét amit a géphez kaptam nem bootolja be,de mindegy neki,hogy xp,vagy hogy eredeti-e semmit nem bootol! A haverom mondta,hogy vegyem ki belőle az elemet,mert akkor a gép állítólag mindent elfelejt,és beadja a biost magától,kivettem,nem csinál semmit,ugyan olyan. Raktam bele másik vinyót,azon xp van,már volt benne máskor is,azt meg most nem fogadja el! Már hülyét kapok!
2008. okt. 11. 18:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja az elemet visszaraktam kivétel után,azt elfelejtettem odaírni... :)
2008. okt. 11. 18:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elem kivétele után a Bios alapbeállításra áll vissza,... ekkor valszeg újra be kell állítani a Bios-ban a Cd-ről való bootolást...az op. rendszer betöltése előtt nyomkodd az F2-t, vagy Del billentyűt(estleg F1), utána állítsd be a CD Drive-t elsőnek a bootsorrendnél>utána

kilépsz, de előbb MENTED a Bios változásait:)>>>ekkor a betett cd-ről kell, hogy bootoljon újraindítás után...itt az elején valóban elég egy billentyűt--pl:SZÓKÖZ--lenyomni ahhoz, hogy elkezdődjön az Oprendszer telepítése...

2008. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egy-két gondolat a témához...

[link]

2008. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó,szerintem nem érti valaki,nem az oprendszerek telepítésével volt gondom,sőt nem is a bios beállításokkal,hanem azzal,hogy nem tudtam a bios-t behozni sehogy! De már szerencsére sikerült.
2008. okt. 13. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!