Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha dark weben szét szeretnék...

Ha dark weben szét szeretnék nézni, az illegális dolognak számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy Tor böngészővel(tudtommal szabad a használata)szeretnék egy kicsit körülnézni,ugyanis nemrégiben találtam egy cikket ami kicsit pontosabban írt le dolgokat a témáról.Viszont nem tudom,hogy ez milyen következményekkel jár(hat).A másik dolog amitől félek,az az,hogy egy átlagos böngészésből olyan helyekre keveredhetek ahová nem szeretnék és emiatt kerülnék bajba(vagy sima böngészés közben nem lehet "veszélyes" oldalakra kerülni?)Mindössze információszerzés céljából szeretném kipróbálni,de ha ez nem javasolt akkor inkább kihagynám.

A válaszokat előre is köszönöm



2017. febr. 12. 22:12
 1/2 anonim válasza:
100%

1-2 héttel ezelőtt én is rá szántam magam, leszedtem a Tor-t és próbáltam olyan helyekre jutni ahova amúgy nem lehetne. Elég nehéz. A legtöbb oldal .onion domain alatt fut, nem mindegyik működik (van egy lista ahonnan lehet csemegézni), ráadásul ami be is jön, az rohadt lassú. Javarészt illegális kereskedelmi oldalakból / fórumokból áll a DeepWeb. Nekem semmi bajom nem lett belőle. Elvileg a Tor pont azért van kitalálva, hogy teljes anonimitást biztosítson számodra. Ettől függetlenül nem veszélytelen. Fogalmam nincs miképpen de biztosan van rá mód, hogy egy hozzá értő hacker megszerezze a valós IP-címedet és rá másszon a gépedre és az ott fellelhető információkat ellopja és felhasználja. Ennek elég kevés az esélye mivel nem hinném, hogy egy hozzád vagy hozzám hasonló "senkinek" a gépén Számukra értékes dolgokra bukkanjanak, ezért nem is foglalkoznak ilyesmivel. Kis hal vagy te nekik. Szóval amit ott találnál:

Kereskedelem az alábbiakkal: drogok, fegyverek, személyi igazolványok, útlevelek, bérgyilkos fórum, betegebbnél betegebb videók kínzásokról és még lehetne sorolni... Én 2 órát szántam az egész műveletre, majd miután a legtöbb oldal be se jött, vagy lassú volt vagy eleve nem volt számomra releváns, kiléptem, letöröltem a Tor-t és viszon'hallásra.

Remélem tudtam segíteni.

2017. febr. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
35%
Ne menj oda, megesz a pestis.
2017. febr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!