Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudtok olyan voip routert...

Tudtok olyan voip routert ajánlani, amelyiknek: - a wifije egy fizikai gombbal kikapcsolható és - van USB-je, amire lehet nyomtatót csatlakoztatni és - tudja a QoS-t (azaz a hangnak elsőbbséget ad az internet forgalomban)?

Figyelt kérdés
Azért van erre szükségem, mert át szeretnék állni voip telefonálásra, de amikor nem használjuk a wifi-t, ki szeretném kapcsolni úgy, hogy közben a telefon működésben maradjon, azaz a vezetékes internet ne kapcsolódjon ki.

2017. febr. 13. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
lecsavarod az antennáját
2017. febr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha megy a WiFi?
2017. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az antenna lecsavarása nem játszik, mert napjában többször kapcsolgatnám ki-be, igény szerint. A csavargatás macerás, egy nyomógomb használata egy pillanatba kerül.

Azért nem szeretem, ha folyamatosan megy a wifi, mert nem terhelem fölöslegesen a szervezetemet és a családomét (kis gyerekek is vannak) a sugárzással, amire ugyan sokan legyintenek, de én inkább óvatos vagyok. Szerintem káros, és igyekszem csökkenteni a mennyiségét. Teljesen fölösleges például, hogy éjszaka menjen a wifi, amikor alszunk. Másik indok, hogy ha már a gyerekeknek is lesz telefonja, egyszerűen tudjam korlátozni az internethasználatot, pl. biztos legyek benne, hogy ha épp tanulnak, akkor nem az interneten lógnak helyette.

Egyébként mindegy, így szeretném és kész.

A kérdésem inkább azokhoz szólt, akik konkrét típust tudnának ajánlani, mert tegnap több órás internetes keresgélés után sem találtam megfelelőt, ugyanis általában nincs benne a leírásban, hogy az adott típus rendelkezik-e ilyen kikapcsológombbal, és a kérdésben leírt többi paraméterrel. Ha valaki tud ilyent ajánlani nekem megfizethető áron, nagyon hálás leszek és előre is köszönöm!

2017. febr. 14. 10:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Hátttt... olvassad el mit tud .. mogyoróz ott vmi. voipről is..

snsv-vel tuti nem fogsz mellé.. XD


[link]

Az, hogy mennyi a madzsar piacon nem tudom de sztem. jócskán 20 felett.. viszont így gyors ránézésre elfogadnám..

2017. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tyühhhűű nem rókázok de ööötvenöööt XD
2017. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy benéztem kicsit a dolgot de ezzel a voip trutymákkal nem vagyok tegezőbe ez viszont kimondottan viop ruter:

Asus DSL-AC87VG AC2400 Dual-Band Wireless VDSL/ADSL VOIP Modem-Router


és van wifi ki/bekapcs gombja..

[link]

egyik jobb mint a másik árban .. ez 72..

2017. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Telekomtól most kaptunk egy Sagemcom modemet, annak van ilyen gombja.
2017. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, az első link nem voip router, de amúgy jó lenne, a második ára nekem túl magas... Még valaki, aki esetleg használ ilyet?


Ha nem találok megfelelőt, akkor veszek külön routert és hozzá vagy egy IP-telefont vagy az analóg telefonomhoz egy voip gateway-t. Csak gondoltam, így egy ketyerével megoldom.

2017. febr. 15. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!