Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wi-fi adapter minden környékbe...

Wi-fi adapter minden környékbeli Wi-fi hálózatot lát, csak az enyémet nem, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Vettem egy TP-LINK TL-WN722N adaptert, hogy egy asztali számítógép számára net-hozzáférést biztosítsak.

Minden környékbeli Wi-fi hálózatot lát, a gyenge jelerősségűeket is, a szomszéd szobában lévő Asus RT-N56U Wi-fi router-t pedig nem. :-(

Egész egyszerűen nincs a listában a SSID és nem jelenik meg, bármit is teszek.

Telefonnal, vagy bármilyen eszközzel lehet rá csatlakozni évek óta és a térereje is megfelelő: sokkal erősebb mint a gyenge hálózatok, melyeket megtalál...

Mit tehetnék?

Mi lehet az, ami problémás lehet? Channel auto, sávszélességnek próbáltam 20 MHZ, 20/40 MHZ-t is de hiába.

2.5 és 5 GHZ-n is tudja sugározni a SSID jelet.



2017. febr. 22. 10:32
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez a TP-Link eszköz csak 2.4GHz-n tud kommunikálni. Ha a routered 5GHz-re van állítva, akkor nem fognak tudni összedolgozni, állítsd át a routert, hogy mindenképp csak 2.4GHz-n dolgozzon. A telefon és más eszközeid valószinűleg mind tudták az 5GHz-t, így azokkal nem volt gond.
2017. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
SSID nem rejtett.
2017. febr. 22. 10:38
 3/5 A kérdező kommentje:
2.4 GHZ-n megy már évek óta olyan hálózati kártyával amely csak elavult üzemmódot tud, az hogy 5 GHZ-n is sugároz SSID-t egy dolog, csak arra akartam utalni hogy két sávon is sugározza a SSID-t.
2017. febr. 22. 10:40
 4/5 David0007 válasza:
béna kérdés, de újraindítottad őket?
2017. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Az automatikus beállítás helyett szerintem ki kéne próbálni több csatornát is.
2017. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!