Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A G2A megbízható oldal?

A G2A megbízható oldal?

Figyelt kérdés
Szeretnék onnan vásárolni, ugyanis nagyon olcsók a játékok, volt már valakinek problémája vele? Tehát ha pl. a Steam észreveszi, hoogy én onnan vettem játékot, akkor az elvehetik, a pénz pedig megy a kukába? Tapasztalatok? A G2A shildet már olvastam, az ne írjátok, köszi:)

2017. febr. 27. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
teljesen megbízható.
2017. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz semmi problémád. A shield pedig érdemes, főleg nagyobb értékeknél. Valóban volt olyan hogy visszavonták stb, de ezek csalások, lopások miatt vannak/voltak. A shield pedig megvéd, így károd nem származhat.

Többször vásároltam ott, szerencsére még nem volt vele semmi problémám. A játékok pedig legálisan vannak, a Steamet pedig nem érdekli, hogy honnan szerezted be (legyen az bolt, g2a, kinguin, stb) Ha még konkrétan írsz a steam supportnak, hogy hallo xy játék g2a-ról van nem fogják elvenni xD


A G2A egyébként szürke zónának számít. Legális teljes mértékben, csak ott van a probléma, hogy a lopott, csalással, trükközéssel megszerzett játékokat is ezeken az oldalakon árulgatják.

Shieldet, ha használod akkor tényleg 100%ban megbízható, egyéb esetben kissé kevésbé. Én ajánlani tudom magát az oldalt, nyugodtan vedd meg ott a játékot :)

2017. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

sry hogy beleírtam a shieldet, de így kicsit bővebb választ adhattam.

Még az jutott eszembe, hogy régió zárast ne vegyél! De ez fel van tűntetve

2017. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi
2017. febr. 27. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
A G2A-n árult játékok teljesen legálisak, csak épp valamilyen úton-módon olcsóbban jutott hozzájuk az eladó. Senki sem lop kamionnyi játékot, kisebb tételben meg nem is érné meg, szó nincs ilyesmiről. Ha pl leáraznak egy-egy játékot akkor néhányan rengeteget vesznek belőle, aztán később, amikor visszaáll a játék ára árulják valamivel a leárazott ár felett(pl megveszi 10 euróért, és árulja 12-14 ért), esetleg valamilyen promócióból megmaradt darabokat passzolnak el, nem beszélve az ilyen-olyan csomagokról(ez mondjuk inkább jellemző a 2-3 éve megjelent játékokra).
2017. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A G2A (shielddel) megbízható, mármint neked meglesz a játékod és nem fog soha elveszni. Az egyetlen ok amiért egyes emberek nem szoktak ott vásárolni az az, hogy az olcsó játékokat szinte mind hitelkártya és bankkártyacsalás révén szerzik be az eladók. Jól hangzik persze, hogy biztos nagy tételben veszik leárazáson, de ez nem így van. Amikor egy játék negyedannyiba kerül mint a boltban az nem véletlen.


Úgy működik a dolog, hogy bizonyos csoportok arra vannak ráállva, hogy naív emberektől elcsalják a hitelkártya adataikat vagy valami hivatalos szervnek kiadva magukat, vagy kamu weboldalakon kérnek adatokat. Lényeg a lényeg megszerzik és ezeket árulják a feketepiacon. Ezt G2A eladók megveszik nagy tételben (általában fillérekbe kerülnek) és elkezdenek róla kódokat vásárolni népszerű játékokhoz. Persze hamar kiderül a csalás és letiltják a kártyát, de addigra akár több tucat játékot is vettek vele. Ezeket a kódokat árulják ilyen oldalakon. Ilyenkor a játékfejlesztő-kiadó nagyon rossz helyzetbe kerül, ugyanis amikor a bank zárolja a hitelkártyát akkor visszaveszi az elköltött összeget is, hogy kártalanítsa a tulajdonost. A játékgyártó meg ott van megfürödve, hogy "eladott" mondjuk 50 játékot és még sincs pénze ráadásul nagyon rosszul jönne ki ha elkezdené letiltani a kódokat, mert a tényleges vásárlók szívnák meg.


Szóval lényegében az ilyen kódárulós oldalak eladóinak nagy része az orgazda és lopott játékot veszel, amit a fent említett okok miatt nem szoktak letiltani.

2017. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nemma ***** válasza:

#6

Teljesen korrekt amit írtál.

Én csak elvből sem vásárolok ilyen oldalakon, ezzel tényleg kárt lehet okozni. Nem véletlen, hogy a kiadók azt hangoztatják, hogy inkább torrentezzék le az emberek a szoftvereiket, mintsem egy "szürke" piacról vásárolják.

2017. márc. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 viszont azzal is kárt okozol mert egy tolvaj leszel aki vsarlas helyett ellopja a jatekot
2018. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan cimet amik letiltottak a kodjaikat. Fat cry-nal volt azt hiszem ilyen. Kulonbozo csoportokba is lattam fbn hogy irtak megszivtak a g2a-val mert le lett tiltva a kod ezaltal a jatek es meg kellett volna vasarolnia ujra (volt shield). Azzal a feltetellel kapta volna vissza a penzet a vasarlo ha megszerzi az elado nevet, cimet es feljelentest tesz a helyi rendorsegen, ha az elado 2 hetig nem valaszol a panaszra. (Mind tudjuk hogy ez kivitelezhetetlen.)
2019. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!