Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van különbség a net kábelek közt?

Van különbség a net kábelek közt?

Figyelt kérdés

Láttam több félét,de nem tudom melyiket érdemes venni.

Gondolom az átviteli sebességben különböznek.Van amelyik gyorsabban cipeli a netet?


2017. márc. 1. 23:15
 1/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Három félét találhatsz most a piacon.

A CAT5 100mbps sebességet bír - ez most már kicsit kevés.

A CAT5e 1000mbps-ot tud, ez szerintem még jó ideig bírja

A CAT6 10.000mbps, most még drága, nem éri meg.


Előfordul, hogy a sima cat5 valójában cat5e-ként is működik; de nem drágább annyival az e-s.

2017. márc. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha rj45-ös utp-kről van szó, akkor nem gyorsabban, csak nagyobb távon jobb árnyékolással, azaz megbízhatóbban.

Ha üvegszálról van szó, ott meg a 2 végpont számít.

Ha usb kábelről van szó, akkor usb3 > usb2 sebességben.

Ha soros kábelről (com) vagy párhuzamosról (lpt) van szó, akkor ugyancsak a 2 végpont a szűk keresztmetszet.

2017. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én a rendes net kábelre gondolok amit bedugok a ruterbe a másik végét meg a gépbe.

Azt hallottam,hogy üvegszálas kábelek sokkal jobbak,de én nem nagyon vagyok ebben otthon.

2017. márc. 1. 23:31
 4/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Az üvegszálhoz más technológia kell, egyelőre inkább csak a szolgáltatók használják a saját hálózatukhoz. Annak az az előnye, hogy nagy távra lehet hatalmas sávszélességen kommunikálni.
2017. márc. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam,hogy üvegszálas kábelek sokkal jobbak,de én nem nagyon vagyok ebben otthon."

Konzumer - értsd mezei felhasználónak, otthoni felhasználásra készült - eszközöknél többségében rézérpárat használnak.

Olcsóbb, könnyebben szerelhetőbb (még egy mezei felhasználónak is), és otthoni felhasználásra (nem visz kilométerekre adatot, nem kell tartania nagy elektromágneses zajtól - mint egy ipari területen, nem katonai titkokat őriz, nem extrém tűzveszélyes) elegendő.

2017. márc. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen ftp cat 6 a legjobb mert ez minden elektromos zajt szűr ! az az nem zavar be semmi elekromos műszer játék vagy letöltés közben ami miatt a ping magasabbra ugorhat vagy a letöltés lassulhat .
2017. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Derwer ***** válasza:

Otthon nem használunk üveg kábelt, nincs értelme.

Otthon réz kábelt használunk, mert olcsó, hajlékony, hatékony.

CAT5 kábelek kihalóban vannak, 100mbpsre alkalmasak, 100 méterig.

CAT5e kábeleket kapni többnyire. Ezek 1gbpsre képesek (persze csak a meg oldalán lévő eszközök is ) 100 méterre, amihez mind a 8 eret használják.

CAT6 kábelek 100méteren 1gbpsre képesek, 4 eret használva. Illetve 20 méteren akár 10gbpsre is, de ezt otthoni eszköz még nem ismeri.


Ha falba húzol be új kábelt, akkor legyen CAT6os, egyébként a CAT5e is tökéletes.

2017. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!