Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » VDSL netem van. Miért van az,...

VDSL netem van. Miért van az, hogy néha, amikor bekapcsolom a gépet, a router több, mint 10-szer próbálkozik felcsatlakozni a netre, de mindig újraindul?

Figyelt kérdés
Nem fordul elő túl sűrűn, de azért eléggé idegesítő, hogy nem tudom az okát. Időszakhoz sincs kötve, naphoz sincs, és az se segít rajta, ha kikapcsolom, aztán újra be :/
2010. máj. 10. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyvalamihez köthető :) a szolgáltatóhoz... nekem mindig pöccre kapcsolódik..jah, és nem értem miért csatlakozik a router.. az mindig on-line elvileg..az a lényege.. neked nem modemed van véletlen? nem ugyanaz a kettő... lehet még, h a vonalatok gyenge, több 5letem nincs... hibaüzenetet nem dob, fel, h miért nem enged be elsőre?
2010. máj. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MaXXeGee ***** válasza:
az előzőnek: ezek a vdsl netek access point routerrel csatlakoznak amihez ált. van kötve egy extra antenna (flat, yagi, parabola stb stb ...)Neked sztem jelszint vagy hálózati túlterheltség problémád lehet, a nap melyik részére jellemző ez a probléma és mikor jelentkezett, hol tartod a router, nem melegszik e, van e az antenna és a torony közt azóta kilombosodott fa? nagyon sok tényező együttes hatásának köszönhető ez a jelenség. Ahhoz hogy stabil kapcsolatod legyen a "signal"-nak 25 de inkább 30db-nek kell lennie, ha ez nincs meg akkor gondolkodhatunk azon, hogy mi lehet a fizikai akadály. Vagy ha ez nem egy szereld-magad csomag, akkor gondolkodjon rajta a szolgáltató, telefon neki, állítsák be!
2010. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Vezetékes, csak újfajta cucc. Először az volt a probléma, hogy rossz volt nagyon mélyen a szerverek szerverénél a kártya, amire kötve voltam, átdugtak egy másik portra fizikailag, és az se volt jó, úgyhogy végül másik kártyán vagyok.


Na most, itt semmi hibaüzenet nincs, és nincs is mindig fenn a neten, ugyanis ha áramtalanítok, akkor ez is elszáll. Rendes modem elvileg, de mégsem annak hívják. Lényeg, hogy telefonkábelből csinál LAN kábelt, amit bedugok a gépbe és onnantól kezdve a gépen semmit nem kell állítani, se betárcsázós féleséget, ahova jelszót kell írni semmit. Minden a modemen kerül beállításra böngésző segítségével.


A bibi pedig az, hogy ma pl egyszer csak kiírta, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Simán újraindult a modem.

Ugyanezt csinálta akkor is, amikor a régi kártyán voltam a szerverek szerverénél, de ott annyi volt, hogy egyáltalán fel se épült a kapcsolat. Vagyis a szerverek szerveréig elment a jel, meg vissza, csak épp a netet nem érte el.

Nagyon felidegesít, hogy okés megvan a 8 mbit/sec, mert a régi modem már nem bírta, de frusztráló tud lenni, hogy ha kellene gyorsan a gép, akkor nem hajlandó csatlakozni a netre... Hálókártyám nincs, pedig lelopnék valami nyitott wifit a környéken ilyenkor szívesen. Egyébként a környéken mindenkinek ilyenje van, de csak én szívok... Hiába, tesztüzem van gyerekek...

2010. máj. 26. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!