Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem elég gyors az...

Miért nem elég gyors az internetem?

Figyelt kérdés
Telekomos 120Mbites internetem van amire egy USB-s 150Mbit/s os TP-link wifi vel csatlakozom. Telekomnál ugye modem és router egyben van így tehát erre csatlakozom rá. speedtest alapján a letöltésem csak 60-70Mbit/s Szerintetek lehetséges hogy az USB-s stick nem tudja az elméleti 150Mbit/s-ot? van erre valami wifi speed teszt? Egyébként közel vannak egymáshoz tehát kb 4 méter és UTP kábellel nem lenne egyszerű összekötni az asztali gépemmel. Kipróbáltam laptopot rácsatlakoztattam kábellel a routerre és úgy volt 115 Mbit/s ... tehát mondhatni jó volt így. Telekomos routernek tudnia kell gondolom a 120Mbit sebességet küldeni...?nem hinném hogy olyant adnak ami nem jó nem?
2017. márc. 14. 13:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
tehát akkor 7.5 méterben tökéletes a cat5e,ahogy nézem a sima cat5 el nem tudnám kihasználni a 120Mbitet.
2017. márc. 14. 16:21
 12/14 Derwer ***** válasza:

Igen.

A korábban írt sebességek egyébként 100 méterig vannak.

2017. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszi,hát ezt érdemes volt megkérdeznem még hirtelen bevásároltam volna sima cat5-öt aztán szívtam volna a fogam h még mindig hiányzik 20Mbit :D De ezen a wifi sebességes dolgon ledöbbentem hogy ennyire nem tudják azt amit ráírnak még ha 150 helyett csak 120-130 at tud akkor azt mondanám h belefér de hogy csak 60-70 et tudjon egy 150 es wifi....:O
2017. márc. 14. 17:40
 14/14 Derwer ***** válasza:

10méteren jó eséllyel a sima CAT5ös is átviszi a gigát. És sima CAT5ös kábelt már nehéz kapni. De igen, a CAT5e a biztosabb.


A WIFI sebességről: A dobozra írt sebességek mindig is elméleti maximumok voltak és mindig is kb ennyire voltak képesek az eszközök. Ettől még arányszámnak tökéletesek. (és a sebességen kívül rengeteg egyéb dolog fejlődött az N, majd ACs wifikkel )

2017. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!