Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube tenyleg fizzet?

Youtube tenyleg fizzet?

Figyelt kérdés
Hallotam a google adsenc-erol,mi a velemenyetek róla?menyi meg tekintesnel menyit fizet?én felvideken lakom --sk--nkm a magyar szerverhez kel kapcsolodni vagy a slovak hoz?mindegyiknel anyit fizet?
2017. márc. 19. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A youtube a reklámok után fizet, és az sem mindegy hogy milyen országból nézik a videódat. Volt olyan videóm amit több ezren megnéztek(csak magyarok) és olyan 1$ korul kerestem vele. Viszont egyszer felraktam egy videot ami angolul volt es megneztem hogy milyen országból látták (USA, australia, UK) es 150 megtekintésre 2$ felett kerestem. Szóval ha magyaroknak vagy szlovákoknak szeretnel videot gyartani keszulj fel hogy nemsokat fogsz keresni vele.
2017. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szoval angolul kéne igaz?a tesóm ő angliában dolgozot réggeben ő elég jól beszél angolul,szóval ha cisnálok angolul akor 150meg tekintésre akár 2$ kerreshetek?,mert olvastam,hogy 1000megtekintésre 3$ fizzet a hirdetés,akkor az kamu?vagy csak angoloknak?mert akor angolul csinálnék.
2017. márc. 20. 09:14
 3/20 anonim ***** válasza:

Akkor fizet ha rá is kattintanak a reklámra. Akkor nem ér semmit a reklám ha nem kattintanak rá és ezért előfordulhat az hogy pl 1 millió megtekintés után se kerestél egy centet.

Vannak a videobejátszásos reklámok amiket szintén végig kell néznie a nézőnek ahhoz hogy érjen valamit. Ha átugorják akkor nem lesz belőle bevétel és ez emberek amúgy sem szeretik a videós reklámokat.

Sokan használnak reklámblokkolót (nem direkt a videósokkal való kitolás miatt hanem mert sok káros vagy zavaró reklámoldal kiszűrése miatt) és náluk semmilyen reklám nem jelenik meg és ezért rá sem tudnának kattintani a reklámra. Sokszor mondják befutott videósok hogy nem a pénz miatt kell elkezdeni mert akkor nem arra fogsz figyelni hogy érdekes anyagokat készíts hanem csak a pénzre és a nézőszámokra.


A videóban rábeszélheted a nézőidet hogy kattintsanak a reklámokra de akkor viszont azzal tolsz ki aki reklámozik mert ha tőle nem vásárolsz (vagy a nézőid is csak rákattintanak hogy neked jó legyen de ők se vásárolnak ott) semmit akkor a semmire kivettél a zsebéből kattintásonként X ft vagy Y dollár összeget. Ezért ez nem etikus és csak elriasztja a reklámozókat akiktől lényegében a pénz jön.

Futtassátok fel a csatornát reklámok nélkül és okosan tálalt szponzorált tartalommal már kereshettek később pénzt is. Mert a megfelelően nagy nézettségre már lehet szponzorokat találni (vagy ők keresnek meg).

2017. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A youtube azért is fizet ha 5 mp után kinyomja a reklámot a néző, bár jóval kevesebbet mintha végignézni, és ha rá is kattont a reklámra akkor mégtöbb lessz a bevétel. Egyébként teis betudod állítani hogy milyen reklámok fussanak a videód alatt.
2017. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nemtudom... Én hirdetek adsense-n keresztül és a kattintások után kell fizetni (hirdetőként). Hogy a nem kattintásért a google a saját zsebéből fizetne azt nem hinném. Szóval szerintem mindenképpen csak kattintás után fizet.
2017. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem csak adsensen keresztul lehet penzt felvenni vannak partnercégek is. Egyébkén van egy alap összeg amit a hirdetoknek bekell fizetni hogy a youtube hirdesse oket. Es ezert akkor is kapsz penzt ha nem nyitjak meg a videot ez az a kb 300 ft 1000 megtekintésenként . Ha rákattintanak tobb penz
2017. márc. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha csinálnék angol animacio messéket 20perceseket vagy akkár 1órásokat is,annak nagyobb sikerre lenne mintha bloggolnék?mert ha bloggolnék nem szeretném az arcom mutatni inkkab álarc mögöt csinálnám,melyik lenne sikkeresebb?,van képeségem az animacióhoz "Real-Animation"ra gondoltam,valós háttér 3D modelezet karakterek.Lenne sikerre?
2017. márc. 20. 19:47
 8/20 anonim ***** válasza:

Ne keverjük már össze a CPC-t az CPM-el.

A reklámvideók alatt nem azt a videót értettem amit a youtube-os gyerekek feltöltenek a csatornájukra hanem ami megjelenik az ő videójuk közben (ha beletesznek ilyet a videójukba). Na arra igaz hogy csak megtekintésre fizet de az is csak akkor ha elég ideig nézik (CPE). Tetszik tudni a youtube pont azért akarja bevezetni a rövidebb (6sec) reklám betét videókat mert a hosszú reklám videó betétek nem hatékonyak mert ellenszenv övezi őket.

A hagyományos box és szöveges reklámokból főleg Magyarországon bolhapiszok méretű bevétel van.

Az már egy jó helyen tapogatózás hogy szponzorok termékeit bemutatni vagy csak elhelyezni a videókban. Pl ha szponzorál egy italgyártó cég akkor elég ha csak az ő termékét iszogatod a videóban és ezért az a cég fizet havonta amiből neked már rendszeres elfogadható bevételed van. Vagy készítesz egy reklámvideót valamelyik új operációs rendszerről és kiteszed a kezdőlapra is és akkor ebből is nagyobb bevételre tehetsz szert akár rendszeresen is.

Ezen kívül van a pénzkeresetnek egy divatba jött sötét oldala is (a könnyebb út - a sith-ek eszköze): az adományok kérése.

2017. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7: Mint a kerekmese? Ha van hozzá tehetséged... Mert na az már komoly munka (lényegében rajzfilm).


Vagy csinálhatsz olyat mint amilyeneket a justvidman csinált. Ezek narrált rajzolmányok kevés animációval.


Vagy képekkel illusztrált elbeszélős videókat mitn 7gok de ehhez szövegírási tehetség kell.


Beszélőke nagyon kell mindegyikhez.

Arra számíts hogy mire egy nagyító nélkül is látható mértékű bevétele lesz a csatornának az 3-4 év. addig ki is kell tartani. Addigra ki tudja hogy milyen lesz a youtube és a kereseti lehetőségek.

2017. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szóval,ha csinálok egy 20perces animaciót amiben pl a karektek iszogat egy energia italt,az már 300ft termel nekem ha szerez 1000meg tekintést?igaz?,ehez milyen partner kel?elég a google adsense?, és ha én slovakiaban élek akkor is 300ft lesz? vagy kevesebb?,de ha pl angolul csinálnám akkor több lenne?,mert hallotam,hogy angolokra jobban fizzetnek?
2017. márc. 20. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!