Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Működne így a hálózatom?

Működne így a hálózatom?

Figyelt kérdés

Elég bonbyolult megoldást találtam, ezért jól jönne egy kis útbaigazítás.


Szóval ki szeretném vinni a routert a szobámból, ezzel gyengítve annak sugárzását ott, ahol alszom, illetve sokat tartózkodom.


Kábelezést támogatom, szóval elhúzni el tudom a kábeleket, routernek is találtam helyet, de itt jött az első probléma. Szóval, van 2 routerem. Az egyiket nem használom, úgymond szükség esetére félre van téve, a másik üzemben van. Úgy gondoltam, hogy azt amit nem használok, azon kikapcsolom a wifit, és csak kábelon osztana, a másik router felkerülne a padlásra, majd onnan szórna, ebben az esetben a szobámban 30-40%-os jelerősség lenne, ami már jó. De ehhez úgy kell elhelyeznem a routert, hogy a hátsó szobákban már nincs wifi. Ami probléma. Egyébként padlásszobám van, ami megnehezíti a helyzetem.


Erre jött az újabb megoldás ami röviden:

-modem

-switch (a szobámban, innen menne a net a gépre)

-router 1(a padláson, jelerősség levéve)

-router 2 lent az ebédlőben


Kérdés: A 2-es routert össze tudom kapcsolni az 1-essel úgy, hogy azon is működjön a net, vagy a switchtől kell oda húznom? A két router nem egyforma, egyik ASUS a másik TP-Link.



2017. márc. 21. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen osszelehet-kabelokon kotni-es a 2 bealitasaiban az 1 es ip jere kell majd-ha megcsinaltad irj-segitek a bealitasokban.
2017. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Derwer ***** válasza:
77%

1; Ez a sugárzás félelem felesleges. ne feledd a mobilod, a bluetooth fülesedet, vezetéknélküli egeredet és társait...

2; A modem NE menjen switchbe. A modem dirktbe csatlakozzon a fő router WAN portjába.

3; További routereket simán csatlakoztathatsz a hálózathoz. De csak a LAN portjait használd és kapcoslt ki a DHCP szervert rajtuk. Ezenfelül pedig adj nekik egy statikus IP-t a fő router subnetjéből. (DHCP scope-n kívülről persze)

2017. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ha csak 1 router lenne, az is lent, és a net hozzám van behúzva, akkor sem érdemes switchet használni? Mert megtehetném, hogy a modemből innen elhúzom a routerba, de vissza kábelt nem szivesen oldanám meg még több fúrással.
2017. márc. 22. 18:49
 4/12 Derwer ***** válasza:
77%
Nem értem a dolgot... Rajzold le.
2017. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Modem-switch-router


A switchtől jönne a gépbe a net, illetve a routerba.


Vagy switch használata értelmetlen?

2017. márc. 22. 19:48
 6/12 Derwer ***** válasza:

Ekkor is két kábel kellene a switch és a router közé.

És minimum kérdéses, hogy működne-e, mert egyazon switchen fordulna meg a LAN és a WAN is. Pl a router önmagától kaphatna DHCP IP-t. (ha a WAN is DHCP alapú)

Ne erőltesd.

2017. márc. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aha, értem, köszi az infót.


De ha már így szóba jöttek az IP címek. Az én szolgáltatóm kicsit máshogy oldja meg a dolgot. Amikor váltottam, és jöttek behúzni a netet, szóltak, hogy a routert máshogy kell bekötni, nem a WAN-ba megy a net, hanem az egyik LAN portba. DHPC-t le kellett tiltanom konfigurálásnál, mert az antenna oszt IP címet a csatlakozó eszközöknek, vagy valami ilyesmit mondtak. Nemtudom, hogy találkoztatok e már ilyennel, de ha igen, akkor elmagyarázhatnátok, hogyan is működik ez.

2017. márc. 23. 17:51
 8/12 Derwer ***** válasza:

Érdekes megoldás... Így az összes előfizető egy LANban van. Így agyba-főbe lehet egymást vírusozni, képeket és hasonlókat leszedni a másiktól ha úgy van konfigurálva...


Ezesetben működne a dolog, ahogy leírtad, a routered csak switchként és APként kell , hogy működjön.


Bár mindenképp azt javasolnám, hogy NATolással együtt kerüljön beépítésre a router. (tehát net a WAN portba, a kliensek LAN protba) a biztonság érdekében.

2017. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

WISP szolgáltatód lehet, ha az antenna oszt címet, viszont akkor modemed sincsen. Ez alapján kötheted úgy hogy Antenna - Switch - Gép

- Router

- Router


vagy Switch - Gép

- Router - Router


vagy Switch - Router - Gép

- Router


ja és a lényeg hogy csak LAN portokat használj.

2017. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja amit elfelejtettem, hogy azért megy minden a LAN portokon mivel az antenna is egy router(gondolom valami Ubiquiti vagy Mikrotik, azok használják elsősörban), a szolgáltató központjában mindenki elkülönített, egyébb NAT-olásra nem szorul senki hogy biztonságban legyen.
2017. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!