Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek a router hibája,...

Szerintetek a router hibája, hogy időközönként elmegy az internet (Tenda F303)?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve vettem ezt a routert az emga.hu-ról 5000 ft ért én még lenne is rá garancia májusig de nem tudom, hogy ilyen olcsó termékkel foglalkoznak a javításról vagy cseréről ha már nemsoká le is jár róla a garancia!


Egyébként ez, hogy szakadozni kezdett az internet ez kb. egy hónappal ezelőtt kezdődött és tudom, hogy ez egy olcsó semmilyen router, de abban sem vagyok biztos, hogy az-e a baj, hogy esetleg rossz mert kb. folyamatosan működik wi-fi-n és Etherneten is gépen de egy nap 3× megszakad 1 órahosszára ilyenkor ha átdugom a gépben ott viszont van tehát lehet, hogy mégis a router vagyis biztos vagyok benne!

Igaz egy hónapja amikor elkezdett így szakadozni akkor amikor előszór szakadt meg akkor 3 napig nem is volt net sem routeren sem csak simán bedugva a gépbe ekkor felhívtam a szoltalálgatót és azt mondta, hogy valami áramkimaradás vagy hasonló miatt a modem elfelejtette az íp-címet vagy valami hasonló és azóta kb ez van többször is hívtam mert azóta mert többször is elment volt hogy csak routeren keresztül nem volt, de olyan is volt hogy sem routeren sem csak simán a gépbe dugva ilyenkor mindig felhívtam és valamit kijavítottak mert azt mondták azóta minden rendben van!


Egyébként a szolgáltató azt is mondta után, hogy részükről rendben van tehát, nem az ő eszközeiben van a hiba hanem valami nálam, tehát rájuk az nem vonatkozik azt nekem kell megoldani egyébként (Invitel) és mondták hogy próbáljak csinálni egy Firmware frissítést a routeren viszont a gyártó honlapján még csak fent sem volt erről a modellről semmi információ csak egy F3 nevű volt ami hasonló az enyémhez evvel meg is csináltam mert azt mondák, hogy ez az jó is lett és be is állítottam DHCP-re mert az előző űgy volt meg azt hiszem, hogy a MAC cím is klónozva van a hálókártyáéval az hiszem lehet rosszat mondok mert annyira nem tudom viszont ezután működött de ugyan úgy kb. szakadozik viszont ha most már gépbe dugom be csak a kábelt ott viszont van internet!


Most nem tudom, hogy kinél van a hiba lehet, hogy a routeremben de az első galiba a szolgáltatónál volt ami 3 napig tartott de ha esetleg biztosra mennénk, hogy nálam van a hiba akkor gondolom vennem kellene egy új routert de ha vennénk akkor már valami normálisabbat, hogy legközelebb ez ne forduljon elő!

Szerintetek mi lehet a hiba, bocsi a regényért



2017. márc. 22. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Most azért is írtam ki ide ezt a kérdést mert lehet, hogy firmware frissítés után esetleg valamit rosszul csinálhattam bár nem hiszem mert net az van csak routeren keresztű néha hosszabb rövidebb ideig meg meg szakad, mert ha esetleg én jól is állítottam be akkor valószínű, hogy a router ezt akarom tudni pontosan mert most nem akarok felesbe kidobni 10.000 ft ot
2017. márc. 22. 20:48
 2/4 Derwer ***** válasza:

1; Igazán remek lenne, ha megtanulnál összeszedetten írni és nem 5sor lenne egyetlen mondatod. Komoly erőpróba még végigolvasni is az irományodat.

2; Lehet modem is, router is. Bár a tesztedből ítélve a router az esélyesebb.

3; Természetesen erre a routerre is érvényes a garancia, majd az üzlet eldönti mennyire teszteli ki. Lehet másnap adnak egy csere terméket, lehet egy hónapig vizsgálják.


Összességében azért valami ismertebb márkát választanék nem ilyen ismeretlen dzsunka verziót.

2017. márc. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem viszont olyan is van hogy egy teljes napig semmi baja sincsen, bár a szolgáltató állítja, hogy náluk minden rendben, ez lehet, hogy igaz is, viszont ha mégsem a routert addig nem akarok venni drágábbat ha mégsem azzal van a baj
2017. márc. 23. 14:11
 4/4 Derwer ***** válasza:

1; Ismételem: Tanulj már meg fogalmazni, mondatokban kommunikálni.

2; Nem igazán adtál meg új infót, csak ismétled hogy lehet ez a gond, lehet az, de te nem akarsz pénzt költeni.

3; Akkor kérj kölcsön egy routert és tesztelj, az ingyen van.

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!