Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DIGINET? Tapasztalatok?

DIGINET? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1-2 hónapon belül költözünk és az új lakásba be szeretnénk köttetni a netet.


Először is az lenne a kérdésem, hogy UPC / DIGI közül melyik lenne jobb választás?


Néztem ezt a DIGINET 500-at, elég olcsón adják.


Szoktam játszani néhány olyan játékkal, ahol fontos az alacsony ping, elég gyakran torrentezek, youtube videók stb. Szóval jó lenne, ha elég gyors lenne a net mindenhez.


Megéri megvenni az DIGINET 1000-es csomagot / elég az 500-as is a felsoroltakra?


Illetve milyen routert kéne vegyek pl. egy 500as csomaghoz? Fontos lenne, hogy tudjon wifit sugározni.


Előre is köszi.



2017. ápr. 2. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem DIGI-m van TV-ben, vonalas telefonban és NET-ben is.

A Net-em Digi100-as, és tökéletes!

Fizetek érte kemény bruttó 2500 Ft-ot, korlátlan adatforgalommal, és olyan sebességgel, hogy gond nélkül nézek online HD filmet, 2 Gb-os fájlt percek alatt töltök le, World of Tank akadás nélkül fut.


Az Xbox miatt vettem egy Tenda routert (6000 Ft), ami 3 helyiséggel arrébb is olyan wi-Fi jelet ad, hogy minden gond nélkül tudok Xbox-ozni.

Bár azon csodálkoznék, ha egy lakásban választani lehetne a két szolgáltató között, mert rendszerint nem szolgáltatnak azonos címen.

2017. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is DIGI van, nincs panaszom, szintén DIGINET 100. Mi 4800 Ft-ot fizetünk, ami tartalmaz TV-t, millió csatornával, plusz a DIGI TV dobozkájukkal.


A DIGINET 1000-rel vigyázni kell, mert nincs mindenhol, írják is az oldalukon, hogy "* DIGINet 1000 esetében előzetes technikai felmérés szükséges."


Úgy hogy ha nincs 1000, akkor marad az 500. De szerintem már az 500 is bőven elég, a 100-zal is már 12.5 MB / sec a max sebesség papíron. Az 500 pedig 62.5 MB / sec.


De nekem a 100-zal sincs lag, játszottam sokat netes játékkal, és semmi lag meg magas ping meg packet loss nem volt. Ez már egyéni ízlés kérdése, hogy ki mennyit szeretne várni letöltéskor, youtube videó betöltésekor. A 100-zal nem várok túl sokat, bár nem töltögetek le nagyon, inkább hétköznapi internetezés.

2017. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor az 1000-es felejtős, 500/200as csomag lesz valószínüleg.
2017. ápr. 2. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Sose volt problémám a Digivel. Viszonylag olcsó, nagy rendelkezésre állással, korrekt számlázással.
2017. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azt mondják és talán a DIGI oldalán is olvasható, hogy 1000-es netet csak akkor érdemes beköttetni, ha a gépben/laptopban lévő kártya is "elbírja", tudja kezelni az 1000-es netet.


Talán a UPC műszakilag megbízhatóbb, viszont jóval drágább, mint a DIGI. Nálunk (Pest megye)a DIGI-s nettel nincs gond, viszont a DIGI-s telefonra hallottam már panaszokat, hogy néha egyes előfizetőknél "elsüketül" bizonyos időre. Ezzel csak az a gond - ha nincs az előfizetőnek mobiltelefonja - hogy hogyan jelenti be az ember a hibát, ha nincs telefon :-) (ördögi kör)


(Még annyit, hogy régebben a DIGI-nél nem volt a Discovery csatorna viszont volt helyette rengeteg más.)

2017. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!