Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A munkahelyen a rendszergazda...

A munkahelyen a rendszergazda hogyan tudja visszanézni hogy milyen oldalakat látogattam és azt vissza tudja keresni, hogy milyen régről, vagyis évekkel visszamenőleg melyek voltak azok az oldalakat amiket meglátogattam?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő, hogy valaki felnőtt tartalmú filmeket szedett le.


Sajnos nálam az előfordult, hogy torrent oldalak keresése közben, felugrott pár ilyen tartalmú ablak, amit azonnal be is zártam.


Nem töltöttem le ilyen tartalmú filmeket sosem, és nem látogattam ilyen oldalakat. (volt olyan alkalom, hogy torrenteztem, pl gps-t, vagy játékokat, vagy 1-2 mozifilmet-NEM felnőtt tartalmú oldalakat töltöttem le.)


Viszont előfordult, hogy okostelefonomon rajta volt ilyen tartalmú oldal, amit otthon vagy néha poénból a haverokkal megnéztünk, és mivel több lap volt a böngészőben megnyitva, nem mindig vettem észre, hogy azok a háttérben maradtak.


Talán az is megtörténhetett, hogy újratöltődtek ezek az oldalakat. De amikor észre vettem, azonnal be is zártam ezeket.


A melóhelyen 3 éve vagyok. Nagyon alkalmam sem lett volna, hogy 18+-os oldalakat nézegessek, mert sem idő, sem pedig a munkahelyi körülmény nem engedte volna. Gondolok arra, hogy sokan vagyunk bent és azért van munka.


A munkahelyemen a saját laptopomat használtam, illetve az okostelefont.


3 évre visszamenőleg vissza tudja keresni a rendszergazda, hogy miket látogattam? Ebbe az a ciki, hogy valóban nem néztem, max csak otthon. ÉS talán a melótársak is azt gondolják(hatják), hogy én valóban megtekintek ilyen tartalmakat, amiben csak minimálisan van igazuk, csak nem a melóhelyen.



#internet #letiltás #munkahely #rendszergazda #okostelefon #felnőtt tartalmú oldal #nem néztem #saját laptop
2017. ápr. 9. 10:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: kíváncsiságból a saját gépemen hogyan tudnám megnézni, hogy valójában milyen oldalakat blokkolt a cég?
2017. ápr. 9. 10:33
 2/6 Derwer ***** válasza:
Amennyiben van egy központi proxy, ott tetszőleges mennyiségű adat eltárolható, akár évekre visszamenőleg. az ilyesfajta naplózás sosem kliens oldalon történik, így bármit tehetsz a gépeddel, mobiloddal, stb, ha az átment a proxyn, akkor annak nyoma is lesz.
2017. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, és azt meg tudom nézni valahogy a saját gépemen, hogy milyen oldalakat tiltottak le? Nem mintha látogatni akarnám, csak kíváncsi vagyok rá.
2017. ápr. 9. 13:53
 4/6 Derwer ***** válasza:
Csak úgy, ha megpróbálod betölteni az oldalt és az egyikre blokkot kapsz.
2017. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nincs olyan app, ami megmondaná melyik ez az oldal, mert őszintén szólva lövésem sincs, melyek lehetnek ezek az oldalak.

Megpróbálni nem tudom, mert erre nincs lehetőségem, ahogy annak idején sem volt. Még akkor sem, ha saját eszközömet használnám.

2017. ápr. 9. 21:30
 6/6 Derwer ***** válasza:

Nem értem a gondolatmenetedet.

De nem, nincs olyan kliens oldali alkalmazás. (Vagy az is maximum próbálgatná megnyitni a weblapokat.

2017. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!