Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működnek a link rövidítők?

Hogyan működnek a link rövidítők?

Figyelt kérdés

Ha túl hosszú egy link, akkor használunk link rövidítőt. Például ott a Google Link Shortener. Ezek hogy működnek?


Eddig a tinyurl.com-ot használtam, most ezt a Google-t, de nem lehet törölni, csak elrejteni. Ezt megjegyzi, és tudják, hogy melyik linket ki hozta létre? És hol tárolják ezt a sok linket, hogy még évek múlva is működik? Vagy nem tudják, hogy én hoztam létre, csak berakja a többi közé és "egy a sok közül"?



2017. ápr. 13. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek hogy működnek?"

Az űrlapon küldött URL-hez hozzárendelnek egy egyedileg kreált azonosítót (ez lehet például a 1970. január 1 óta a beküldés idejéig eltelt másodpercek számából és egy véletlenszerű számból képezett ellenőrzőösszeg) és ezt eltárolják egy adatbázisban - mondjuk ilyen formában:

[link] fc0581c3c3de54a

[link] 8bf9399ec4a23b6


Amikor felkeresed a rövid URL-t tartalmazó oldalt, az oldal veszi a paraméterben kapott azonosítót, megkeresi az adatbázisban a hozzá tartozó URL-t és átirányít az eredeti oldalra.

2017. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt megjegyzi, és tudják, hogy melyik linket ki hozta létre?"

Esetleg eltárolhatják a létrehozás dátumát, a beküldő IP-címét - de ez szolgáltatója válogatja.

2017. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem most már, mondjuk azt tudtam, hogy hogy működik, csak azt nem, hogy tárolják, vagy hová teszik.


Ha létrehozok sok linket feleslegesen, azért szólhatnak?

2017. ápr. 13. 23:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"csak azt nem, hogy tárolják, vagy hová teszik"

Adatbázis(ok)ban, amelyek adatközpont(ok)ban levő szerver(ek) merevlemezein helyezkednek el.


"Ha létrehozok sok linket feleslegesen, azért szólhatnak?"

Neked nem szólnak, hanem valamilyen módon szűrik az adott időintervallumban egy hosztról küldött URL-ek maximális számát.

2017. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ, akkor nekem teljesen jogom van ezeket csinálni, senki nem tudja az átlag felhasználók közül, hogy azt én csináltam?
2017. ápr. 13. 23:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mit csinálni?
2017. ápr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A linkeket "gyártani".
2017. ápr. 14. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!