Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A tabletom a padláson érzékeli...

A tabletom a padláson érzékeli a kb 300méterre levő rútert és megadta a jelszót is a haver de már a lakásban nem jön be a felhasználó sem, hogy tudnám megoldani hogy a Wifi lejönne a padlásról a asztali gépembe is lehetséges valami eszközzel?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 18. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Minimum két eszköz kell:

* kell egy kültéri (érdemes a tetőn kívül elhelyezni, hogy a cserép ne árnyékolja a jelet), távtáplálható (mivel magasra kerül, ezért az eszköz áramellátását érdemes ugyanarról a kábelről elvégezni, amin az adatok is mennek a lakásba), irányított antennával ellátott (hogy nagyobb legyen az antenna nyeresége, és mentesüljön a más irányokból érkező zavaró hatásoktól) elérési pont (AP, Access Point) a tetőre a routerre irányozva

Például egy ilyen: [link]

* kell a lakásba egy router, ami ellátja a tabletet és az asztali gépet


A legszebb persze az lenne, ha a távoli router LAN portjára is csatlakozna egy, a távoli hely tetejére elhelyezett, kültéri, távtáplálható elérési pont (ami a nálad levő fenti elérési pont irányába fordítotok, és arra csatlakoznál vele), csökkentve ezzel a jelerősség-romlás mértékét.


Pár beállítási javaslat:

* A fenti elérési pont és a lenti router IP-címe essen bele a távoli router IP-címtartományába, de legyen kívül a DHCP tartományán. Tehát például a távoli router IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a fenti elérési pont LAN oldali IP címe legyen 192.168.0.2, a lenti router LAN oldali IP-címe: 192.168.0.3 legyen.

* A lenti routerben ki kell kapcsolni a DHCP-szervert - ezt a funkciót a távoli router végzi majd el.

* A fenti elérési pont LAN portját a lenti router egyik LAN portjával kösd össze - így nem lesz gond a dupla NAT-ból.

* A Lenti router vezetéknélküli interfészét tedd más frekvenciára/csatornára, mint a távoli routert.

2017. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát privát üzenetet:

"Köszi tudsz árat ezzel kapcsolatban?"

14000 Ft: [link]


"De szerintem ezek nem kellenek mert fölvittem a gépet a padlásra ésa kis Tp-link antennás befogta a jelet,nem lenne elég egy áramos rúter a padlásra ami behozná a jelet a kis TP-linkre?"

300 méter már jelentős távolság. Kb. -90 dBm szabadteres veszteség (ha feltételezzük, hogy nincs egyéb tereptárgy a fenti AP és a távoli router között) + ehhez hozzájárul hogy a távoli router valószínűleg fal mögött van, ami további veszteséget (-6...-18 dB) generál. Ha ki akarod használni a lehető legnagyobb sebességet mindezeket át kell hidalni - ehhez jó eszköz kell.


Ha egyszerre akarod a tabletet és a kábelen csatlakozó asztali gépet használni, akkor kelleni fog egy eszköz aminek van minimum két Ethernet portja (egy a fenti eszköznek, egy a lenti asztali gépnek) és vezetéknélküli interfésze - alkalmasint erre egy router az alkalmas. Esetleg ez utóbbin lehet egyszerűsíteni, ha a gép vezeték nélkül csatlakozik, akkor csak egy beltéri AP kell a router helyett: kábelesen csatlakozik a fenti AP-re, és vezeték nélkül kommunikál az asztali géppel és a tablettel.

2017. ápr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Újfent egy nem-privát privát üzenet:

"Köszönöm akkor olyat rendeljek amit leírtál? A tabletra nem kell csak az asztali gépre!"

Ez esetben a lenti router/AP akár el is hagyható, a fenti AP-ból (pontosabban annak tápfeladójának LAN feliratú portjából) kábelen keresztül mehet az asztali gépre a net.


"A kis antennás Tplink továbbítja a jelet a gépre?"

A kis antennás - ha a kis botantennára gondolsz - TPlink az vagy egy router, vagy egy kis beltéri, vezetéknélküli elérési pont (AP). Ilyesmire lent akkor van szükséged, ha:

* vezeték nélküli elérést akarsz (tablet, okostelefon, stb...) és/vagy

* több eszközt akarsz ellátni


"Ja még annyit hogy xpvan még nekem az remélem nem gond"

Ha a hálózati kártyájának a meghajtóprogramja fel van telepítve nagy meglepetés nem érhet.


"Köszi a segítségedet Milyen cégtől rendeljek ahol aránylag jó az ár"

Mint azt már említettem: ilyen ügyben az árukereső oldalát tudom javasolni:

[link]

a legolcsóbbnak a Compker-t hozza ki:

[link]

2017. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még egy:

"Akkor kell kábel is?"

Igen kell kábel is.


"Nem vezetéknélküli az eszköz?"

A fenti AP vezetéknélküli, de az a routerhez kapcsolódik.

Onnan kábelen megy tovább a net.


Rajzoltam egy ábrát a könyebb érthetőség kedvéért:

[link]

2017. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező nem fogja fel, hogy nem válaszolok privát üzeneten keresztül olyan kérdésekre, amelyek nem privátak. ;(

"Még egy kérés.Egy sima antennás Router nem lenne elég mert az arányleg olcsóbb is mint a kültéri?Azt rátelepiteném a gépre és behozná a jelet ami nekem van TP-wn722n 150Mbps ez van nekem ez már hozott be jelet 100méterről"

Az éppen "hozott be jelet" és a "rendesen tudtam használni minden körülmény ellenére" között azért van némi eltérés.


A "TP-wn722n" egy USB Wifi-stick. Ha azt rátelepíted a gépre, az két falon át, pár méter magasságban (300 méter távolságban a Fresnel zóna sugara 3 méter, szóval minimum ilyen magasra kell tenni az antennát), 300 méterről nem fogja behozni a szomszéd routerét.


Az egy kis antennás router azért nem nyrő, mert

* a beltéren + egy falnyi csillapítással (-6...-18 dB) kell számolni

* a rajta levő egy kis antenna kis nyereségű (~5 dBi) és ráadásul minden irányból érkező zavaró jelekre érzékeny

* nem biztos, hogy a router tud kliens módban is működni (szóval nem biztos, hogy tud vezeték nélkül kapcsolódni a távol levő routerhez).


Esetleg ha mégiscsak tudna kliensmódot és lecserélhető rajta az antenna, illetve fent van áramellátási lehetőség, akkor ha szerzel egy kültéri, RPSMA-dugós, irányított (panel, yagi, frid, parabola,...) antennát - mondjuk egy ilyet: [link] - amit elhelyezel kint és beviszed a kábelt a fent levő routerhez és rákötöd a leszerelt botantenna helyére, az megoldást jelenthetne.


Nem viccből ragaszkodom a kültéri eszközökhöz, az irányított antennához, a lehető legjobb optikai rálátáshoz - van pár évnyi mikrohullámú távközlési tapasztalat a hátam mögött és tudom mennyit lehet szívni az alulméretezés miatt. ;|

2017. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van fönt a padláson áram akkor az utóbbit rendelem meg de az vezetékes igaz?Csak jobb lenne vezetéknélküli már azzal működik e és tudod nem hittem volna el hogy fölvittem a gépet a padlásra és az a kis rúter befogja úgy hogy tudtam rajta mindent fogni filmet nézni stb ne hari hogy ilyen sokat kérdezek de hülye vagyok hozzá
2017. ápr. 23. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!