Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan védekezzek egy Hacker...

Hogyan védekezzek egy Hacker ellen?

Figyelt kérdés

Fel akarják törni a Facebook fiókomat.


Régen bejelölt egy kamu profil, visszautasítottam, nemsokkal később jött egy sértő levél tőle: ismert engem.


Tegnap előtt bejelölt egy emberke, akit a jelölés visszavonása után letiltottam.


És ma megint bejelölt. Arra gyanakszom, hogy belépett a Facebookomba és feloldotta a tiltást, ugyanis a tiltást már nem találtam (megint letiltottam).


Na már most ott bukdácsol a sztori, hogy nemrég kaptam a Gmailomra egy levelet, miszerint: valaki egy Windows 7-es gépről lépett be.


Íme a kép: [link]


Az egészben az a poén, hogy:


1. Nem arra a Gmailra kaptam levelet, amelyhez a fiókom hozzá van rendelve.


2. A kereszt nevemen szólított a Facebook, holott nem is a "normális" nevemmel vagyok fent.


A levelet már töröltem, még a kukából is, viszont megmutattam egyik ismerősömnek a Facebookon, onnan mentettem most le s linkelem be ide.


Amint láthatjátok, több, mint valószínű, hogy ha rákattintottam volna a kék linkre, a Hacker program azonnal elindult volna. Tehát ebből az következik, hogy az illető mégsem tudott belépni a facebookomba, s mivel csak ezt az egy emailt ismeri, nyilván azt hitte, hogy ehhez az emailhoz van kötve a Facebookom.


Kérdés: mit tehetek? Van sejtésem, hogy ki lehet az illető, a probléma az: több is. Épp ezért egyiküknek sem akarok írni.


Mi mást tehetnék, hogyan védhetném meg a gépemet is a biztonság kedvéért?



2017. ápr. 25. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális biztonsági figyelmeztető levelet kaptál egy hivatalos címről, a Facebook küldte. Nincs semmilyen hacker program vagy phishing oldal a linken, hanem maga a Facebook figyelmeztet hogy a bejelentkezési KÍSÉRLET (tehát nem léptek be, csak próbálták, majd a hibás jelszó miatt ez meg is hiúsult) után erősítsd meg a védelmet ha nem tetted volna.


A facebookmail.com a Facebook saját hivatalos kommunikációs e-mail címe.

Bizonyíték:

[link]


Ha beléptek volna a fiókodba arról is értesítést kaptál volna.

Megelőzésként állíts be másodlagos e-mail címet és telefonos sms-kódot is, és sehol ne legyenek egyforma jelszavaid. A többi csak paranoia.

2017. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, egyrészt kétlépcsős azonosítást én alapvetőnek tartom. vagy okostelefonos kódgenerátort aktiválni, vagy az sms kódosat, ahogy előttemszóló is írja, esetleg mindkettőt.


egyébként tiltást csak úgy lehet feloldani, hogy utána 48 órán keresztül újra nem tilthatod le. szal ha esetleg ezen belül voltál, akkor nem valószínű, hogy újra letilthattad...inkább csinált egy másik profilt, nem?

2017. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a másik profilt elképzelhetőnek tartom, csak az a bibi az egészben, hogy egyből volt egy csomó ismerőse, meg kitöltve az adatai... de nyilván, az a másik profil egy régebbi profil lehet, a furcsa csak az, hogy ugyanazzal a névvel. Na mindegy...


Ezt a biztonsági intézkedést mindenképp elintézem azért a biztonság kedvéért... csak azért mégis zavaró, hogy az ember ki van téve egy ilyen... "támadásnak"...

2017. ápr. 26. 23:35
 4/4 anonim ***** válasza:
régen a farkas volt a zavaró. ma ez.
2017. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!