Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van is internet meg nincs is...

Alain Delon kérdése:

Van is internet meg nincs is internet. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Tegnapelőtt este bekapcsoltam a gépet, pontosabban ébresztettem a hibernációból. Vártam, hogy jöjjön a hangjelzés a levelek érkezéséről (Thunderbird). Nem hallottam. Leültem a gép elé, hogy kézzel töltsem le a leveleket. Látom, hogy a Thunderbird azt írja, hogy nem tudott kapcsolódni az internethez. Indítottam a Firefoxot, az sem tudott semmit betölteni. Megnéztem még pár böngészőt, de azokkal sem. Bekapcsoltam a laptopot, ami ugyanarról a switch-ről kapja az internetet. Meglepetésemre azon el tudtam érni az internetet. Vissza az asztalira. Ennek a kábelét átdugtam egy másik csatlakozóba a switch-ben, gondolván lehet, hogy a csati purcant ki. Ettől sem lett internet. Gondoltam egyet, megnézem még egy böngészővel, amivel az előbb nem, a Chrome-mal. Szegénykét nem szeretem, de nemrég feltelepítettem, mert gond volt egy oldallal, és abban is meg akartam nézni. És láss csodát! Van benne 'net! De csak ebben az egy böngészőben tudom elérni. Amiről még nem volt szó, hogy az asztalin is és a laposon is Linuxok vannak. Az asztalin openSUSE-k, a laposon PCLinuxOS. Az asztalin frankón be lehet állítani a hálókártyát, úgy, hogy semmi hibát nem ír, de már a szoftverkezelőben a repókat (telepítési források) nem lehet elérni. Újraindítottam az asztalit a másik winyón lévő, frissebb verziójú openSUSE-val, és azon gond nélkül van internet. Ennek biztos, hogy újratelepítés vagy rendszerfrissítés lesz a vége vagy átköltözök a másik vinyóra, majd meglátom, de mi okozhatja ezt a felemás helyzetet?

Ezt is e régebbi verziójú openSUSE-ról, a Chrome-ból írom.



2017. ápr. 27. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

én is Linux-ot használok, és tapasztaltam én is olyat, hogy 1-2x elveszti a kapcsolatot, valami miatt. Újra húztam a rendszerem, azóta nem csinálja.


Ha van sodo jogod, vagy root-od, akkor ezt ad ki.

Valamelyik csak működik.


sudo service network-manager restart

sudo systemctl restart network

2017. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Egyelőre felfrissítem a másik vinyón lévő rendszert, "beköltözök" oda, aztán kipróbálom ezeket a parancsokat. Egyelőre nem nyúlok ehhez az állapothoz.
2017. ápr. 27. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is történt, pontosabban egy USB-net stick csatlakoztatása közben. Eleinte egy rendszer reboot segített a problémán de aztán úgy döntöttem hogy újra konfigurálom a network maneggert és azóta is probléma nélkül működik. Ez egy Debian alapú rendszeren történt, a SUSE - val nem tudom hogy mi a helyzet, vele nem volt még probléma csak egy wifi csatoló volt az amit sehogy sem tudtam normálisan beállítani mert kevés vagyok hozzá gondolom.
2017. máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a választ is. Feltettem a legfrissebb verziót. Már van internet, csak annyi a hiba, hogy a kliens a GMail címekhez nem tud csatlakozni. De nem igazán baj, mert már úgysem használom ezeket. Amúgy is meg akartam szüntetni. Olvastam máshol, hogy a GMail a kliensekkel szemben eléggé problémás tud lenni. Eddig jó volt, mostmár nem.
2017. máj. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!