Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek a szabadon...

Mi a véleményetek a szabadon szerkeszthető wikipedia-ról? Szoktatok beleírni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos. Előfordult már, de nem sok alkalommal és akkor is csak apróság volt.
2017. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hasznos, szeretem.

írtam már bele saját cikket is, időnként belejavítok a màsok àltal írtba is. (elsősorban helyesírási- és elütésből szàrmazó hibákat)

2017. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A magyar wikit olvasva (az angolnál nincs, vagy legalábbis kevésbé van ilyen érzésem) mindig úgy érzem, mintha egy focis adatbázisban vagy egy rajongói oldalon lennék, amelyben érdekes módon van néhány egyéb infó is. Szerintem ez mindent elmond.


Hosszabban:


Mint a wiki egyik szerkesztője kijelentem, hogy egyáltalán nem vagyok megelégedve a magyar verzióval. Fontos témákról, fogalmakról, személyekről, világcégekről nincsenek cikkek, ugyanakkor a focisták, mellékutak, buszok, katonai temetők, ezer éve élt orvosok/tanárok, önreklámozó ismeretlen emberkék, trollkodó anonok meg gombamódra szaporodnak. Tudom, szokás mondani, hogy a wikit mindenki saját szabadidejében szerkeszteni, hogy azokról írnak, ami a magyarokat érdekli, stb, stb, de azt kötve hiszem, hogy az átlagolvasót a mellékutak meg a buszok érdekelnék. Meg Gipsz Jakab, 1840-től 1920-ig élt tanár. Persze biztos vannak olyanok, akiket ezek érdekelnek, és nem is lenne bajom velük, ha amellett más, (véleményem szerint) értékesebb témákról is lennének cikkek. Néha-néha születnek cikkek, amikor megjegyzem, hogy na végre, valaki megírta, és örülök neki, de az esetek többségében sajnos továbbra is inkább kiábrándulok. Tehát csomó mindenről lehetne írni, de úgy tűnik, kb soha nem lesz. És még ez a fene nagy tudásbázis... hát, azért én ezt nem mondanám. Az angol, az már igen. Persze tudom, az sem tökéletes, ott is van tématúlburjánzás, meg nem nevezetes dolgok, na de mégis, ott gyakorlatilag minden meg van írva. Természetesen az is igaz, hogy jóval többen beszélnek angolul, mint magyarul (gyakorlatilag az egész világ; sőt, megjegyezném, hogy én is rendszeresen szerkesztem az angol wikit).


Továbbá még az a bajom a magyar wikivel, hogy vagy csak a legismertebb, legmainstreamebb témák vannak megírva, vagy azok sem (ami még durvább). Szokás ugye mondani, hogy totál ismeretlen dolgokról nem kell a wikibe írni, ebben amúgy teljesen egyet is értek, mert azok úgysem lennének nevezetesek. De könyörgöm! Itthon is ismert világcégekről nincsenek cikkek! Közismert dolgokról nincsenek cikkek! Jó, igaz, van olyan is, hogy ismert, de a wiki szempontjából nem nevezetes, mert az adott források nem megbízhatóak (pl. bulvár). Na de sok olyan eset van, hogy bőven vannak megbízható források, de cikk még sincs.


Tudom, szerkessz bátran, nos, én is ezt csinálom, sok cikket írtam már.


De ennek ellenére továbbra sem vagyok megelégedve a magyar wikivel és sajnos nem is leszek. Nem csoda, hogy azért mégiscsak az angolon töltöm időm nagy részét...

2022. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!