Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a freemail címem,...

Feltörték a freemail címem, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A biztonsági kérdést, a másodlagos e-mail címet és a jelszót is megváltoztatták így gyakorlatilag tehetetlen vagyok. Írtam a supportnak, ők azt mondták, hogy menjek vele a rendőrségre, addig nem tudnak vele mit kezdeni. Milyen indokkal menjek a rendőrségre? Nem fognak kiröhögni, hogy "feltörték az email címem" témával állítok be? Fontos lenne valahogy visszaszereznem mert minden adat s egyéb ezen van (Origin, Steam, nCore, Gmail, Citromail, PCX, Bluechip és még sorolhatnám...)

2017. máj. 8. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
De, ki fognak.
2017. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valahogy sejtettem. Akkor ennyi? Úszott egy csomó oldal vagy mindegyiknél változtassak email-t? (Már amelyiknél nem kell hozzá az előző címről megerősítés...)
2017. máj. 8. 11:07
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Menj be a rendőrségre, mert a szolgáltató ez alapján adja majd ki annak az adatait aki belépett a profilodba.


Általános tévhit hogy ami az interneten történik annak nincs következménye és nem érdekli a rendőrséget, miközben külön osztálya van például az online bűncselekményeknek.


Ipor-ra pedig kár hallgatni, minden kérdés alá odaszarik valami foghegyről vetett szöveget vagy bemásoljon egy support linket. Segíteni nem akar/tud, csak annyi dolga van egész nap hogy mindenbe beleszóljon.

2017. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A freemail címed nem feltörték, hanem túl egyszerű jelszót használtál, amit kitaláltak.

Elmehetsz a rendőrségre, előadhatod az ügyet. Kiröhögni nem fognak, de arra mérget vehetsz, hogy sokad rangú ügyként fogják kezelni.

Egyébként pedig én a helyedben átköltöztetnék minden szolgáltatást másik címre (leginkább Gmail-re), még mielőtt az illető azokat is ellopja.

A legtöbb helyen email cím váltáshoz nem kell megerősítés a régi, csak az új címről.


Ja és ha átmész Gmailre, az alap, hogy normális jelszót használj és kapcsold be a két lépcsős azonosítást, így ugyanis ha ismerik a jelszavad, akkor sem tudnak belépni az SMS-ben kapott kód nélkül.

2017. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

8 évig ugyan ez volt a jelszó s eddig egyszer sem lépett be más s rajtam kívül senki sem tudta, még családtagok sem. Szerintem aki kitalálta az egy zseni ugyanis szám+betű kombináció volt ami mellesleg nem volt rövid s egyszerű sem. :D

De lehet az lesz, hogy nem várom meg a rendőrségi dolgokat hanem hagyom ezt az egész freemail dolgot, mindent átviszek Gmail-re s azt fogom tovább használni. Vagy csinálok egy másik freemailt s csak a lényegtelenebb dolgokat rakom rá. Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöldek!

2017. máj. 8. 12:22
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy hiba 8 évig ugyanazt a jelszót használni. Ha valóban hosszú (legalább 8 karakter) és erős (betű és szám vegyesen úgy, hogy nem értelmes szó) jelszót használtál, akkor két dolog lehetséges:

- Keylogger van a gépeden és azzal lopták el a jelszót

- Magáról a freemailről szivárgott ki a jelszó, ami 8 év alatt simán elképzelhető.

2017. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Remek. Pedig még csak nem is W10-et használok ami minden szart küld a Microsoftnak...
2017. máj. 8. 14:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Az összes operációs rendszer adatot küld a készítőnek amelyik nem nyílt forráskódú. El kell felejteni ezt a "windows 10 veszélyes mert kémkedik"-nézetet. Mindegyik Windows csinálja, csak a többinél nem volt kiemelve az eladásnál.
2017. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most akkor menjek be a rendőrségre és talán évek múlva visszakapom az email címem? Fontos lenne visszaszereznem, ugyanis (mint írtam korábban is) az Origin, Steam, Uplay is arra van beregisztrálva amiken azért nem kis érték van...ha más miatt nem is, de ez mindenképp kell.
2017. máj. 8. 18:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Döntsd el melyik a jobb: megpróbálni visszaszerezni a hozzáférést és lehet sikerül, vagy meg sem próbálni és akkor biztos nem sikerül?


Két hatalmas hiba a te részedről: freemailt használsz (ilyen fontos dolgokhoz is), és nem használsz másodlagos-harmadlagos-sokadlagos biztonsági funkciókat. Telefonos azonosítás, kétlépcsős azonosítás, másodlagos e-mail cím esetén ilyen nem fordulna elő* hogy átveszik az irányítást a fiókodból, mert nálad van a második lépcső amivel te zárolod majd visszaszerzed a belépést.

2017. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!