Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A szomszéd zavarhatja a WIFI...

A szomszéd zavarhatja a WIFI jelem?

Figyelt kérdés
54 nm-es panellakásban internetproblémáim voltak, a routertől legtávolabbi szobában folyamatosan szétkapcsolat a net, a letöltési sebesség össze-vissza ugrált. Egyértelműen a router meghibásodására gondoltam, helyette TP- LINK TL-WR1043ND tipusú routert vettem, azonban a probléma továbbra is fennállt. A mai napon a upc-től kértem egy modemcserét, a beüzemelés után a probléma továbbra is fennáll. Ekkor jutott eszembe, hogy a problémás szoba mellett közvetlenül a szomszéd szobája van, aki egy űrállomás kutatónak képzeli magát, mindenféle ketyerét összevásárol, így arra gondoltam, hogy az ő berendezései zavarják ilyen szinten ebben a szobában a jelet. Csak az "ő" közelében van a probléma, a lakás más pontjain stabil a jel, ebben a szobában viszont a letöltési sebesség egyszer 2.8 Mbit utána 500 Kbit utána szétkapcsol, utána visszakapcsol. Az okostelefonok és tabletek szintén meg vannak zavarodva itt. Felhasználói szinten használom mind az internetet, mind a laptopot és egyéb wifis készülékeket, nem látok bele a műszaki dolgokba ettől jobban, viszont így, hogy minden eszköz ki lett cserélve, nem tudok másra gondolni, csak hogy a szomszéd szobájából történik valami, ami közvetlenül mellettünk van és kihat az itteni jelekre. Ez az egész cirkusz kb.másfél hónapja kezdődött, addig a 4000 Ft-os router is tökéletesen kiszolgálta az egész lakást és minden eszközét. Lehetséges ez, vagy mi lehet a probléma?
2017. máj. 10. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Egy mobillal és egy wifi analyzer appal simán ki tudod deríteni, hogy a szomszédok melyik csatornákat használják, utána pedig egyszerűen tedd a legkevésbé terhelt csatornára a te wifidet. Én is ezt tettem és lakótelepi panelben, ugyanilyen routerrel az egész lakásban jó a jel.
2017. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!