Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom gyorsító opció problém...

Gugyuga kérdése:

Telekom gyorsító opció probléma (? )

Figyelt kérdés
A haverjaim ajánlására én is beújítottam egy ilyennel, eleinte működött normálisan, 48-50mb/s volt a speedtest.net-en mért sebesség, de 5gb letöltése után egyszerűen lecsökkent. Hallottam róla, hogy 5 gigabájt az adatmennyiség minden nap, havonta pedig 100. Érdekes, mert ezt nem tűntették fel sehol a megrendelésnél, a leírásban sem találtam semmit ezzel kapcsolatban, + a haverjaimnak nem korlátozzák, pedig ők napi 30-40+gb-nyi adatot töltenek fel/le :D És szerintük már 3 hónapja eltörölték ezt az 5 gb adatkorlátot. Hasonló tapasztalata bárkinek?

2017. máj. 13. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ügyélszolgálat! oszt jól elmagyarázod nekik mi a gondod! Ott tuti kapsz releváns választ v megoldást.. sztem. biztos h nincs ilyen idióta korlát.. pláne nem vezetékes nettnél.
2017. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincs korlát, de ha pl torrentezel (lényegtelen mennyit), akkor az LTE hozzáférést korlátozzák, és onnantól csak a vezetékes netet használja, a mobilnetet nem.
2017. máj. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De miért? :D Haverjaim 30-40gb-ot töltenek le napota LTE-vel, és az után sincs semmi gond a nettel. Ez ilyen kivételezéses cucc, vagy őket pont leszarják engem meg nem? XD
2017. máj. 14. 00:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért mert a mobilhálózat alapvetően nem alkalmas torrentezésre sehol a világon. Nem arra van tervezve.

Az, hogy a haverjaidnál miért nem korlátoznak nem tudom, de igazából így náluk van a probléma, és nem nálad.


Részlet a Telekom honlapjáról:


"Rendeltetésszerű használat: a szolgáltatás átlagos fogyasztást feltételező felhasználás céljait ( rendeltetésszerű használat) szolgálja, így folyamatos, nagy mennyiségű adat fájlcserélő, fájlmegosztó, vagy egyéb, esetlegesen jogsértő tartalmak továbbítását szolgáló, a rendelkezésre álló kapacitást lefoglaló, más előfizetők kiszolgálását veszélyeztető felhasználásra nem alkalmas. Amennyiben az előfizető a rendeltetésszerű felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amely a szolgáltató hálózatát, más előfizető szerződésszerű kiszolgálását veszélyezteti, úgy a szolgáltató a felhasználástól függően jogosult a forgalom lassítására vagy a szolgáltatás korlátozására, súlyos szerződésszegés esetén a szerződés pedig felmondására."


[link]

2017. máj. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor ha steamen töltök le egy játékot, azt is torrentezésnek fogja számítani?
2017. máj. 14. 01:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Elméletben nem, mivel az nem fájlcserélő, illetve fájlmegosztó alkalmazás.
2017. máj. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 greeen ***** válasza:
Teljesen mindegy mit csinálsz, ez egy adatkorlátos hulladék. Akkor is lelövik a picshába, ha nem torrentezel. Mondjuk nézel egy 4k-s youtube videót, vagy máshonnan töltesz ez tökmindegy. Jelenleg 9 giga körül offolnak. Nagynehezen kinyögték nekem mert még az ügyfészolgálatosok sem tudták, csak az ötödik hívásomra volt érdemi válasz. Két nap után vissza is mondtam. Elég megmosolyogtató, hogy kb 25 perc nagyfelbontású youtube videózás után elkezd szaggatni a videó...És az aznapi alamizsna net 24 órára offolva van...:)
2017. máj. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 greeen ***** válasza:

Még annyi hozzáfűznék ahhoz, ami fentebb írt valaki...és idézem is..."mert a mobilhálózat alapvetően nem alkalmas torrentezésre sehol a világon."

Na ez hülyeség. Lehet hogy magyarországon nem, de hogy egyébként alkalmas a fejlettebb országok nagy részében, az tuti. Nem tudom feltűnt e, hogy ma már irtózatos mennyiségű full hd felbontás feletti prémium mobillal megszórták a piacot, amit ki is kell szolgálni. Mégpedig ezeken a mobilokon futtatni kell tudni a nagyfelbontású youtube tartalmakat, és fel is kell tudni tölteni. De még ezen felül is a mobilos youtubozás ma már világszerte nagyobb terhelést ad az LTE hálózatnak mint a torrent hakeszolások...

2017. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én még mindig azon filózok, hogy hogyan lehetséges az hogy a haverjaimnak egyáltalán nem lassul be, napi 40-50 giga fel/letöltés után sem.. És nem csak nekik, a rokonjaiknak sem. :D
2017. máj. 16. 22:11
 10/14 greeen ***** válasza:
Akiknek úgy kötötték be, hogy nincs korlátozás (Jobban mondva azokat a feltételeket állították be a hálózaton), azoknak valamiért úgy is maradt. Jelenleg korlátozott. Fogadd el. Tőlem ma vitték vissza a gyorsítót mert visszamondtam. A korlátozás miatt használhatatlan. Jó hír viszont, hogy a telenor bejelentette a ténylegesen korlátlan mobilnetet pár napja. Ennek tudatában kénytelen lesz meglépni ezt a kedvezményt a telekom is. Ergó esélyes, hogy nemsokára újra igényelni fogom a végre korlátlan feltételekkel, ha a telekom is felveszi a versenyt...
2017. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!