Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom lekövetni a...

Hogyan tudom lekövetni a hálózatra kapcsolt eszközöket, és hogy tudom őket "lekickelni" a hálózatról?

Figyelt kérdés

Ha van erre lehetőség

1. Szóval szeretném követni hogy ki-mit csinál a hálózatomon .

2. Lehet követni hogy ki mennyi internetet (sávszélességet) vesz le ?

3. Hogy lehet le dobni valakit a hálózatról ?


Van erre valami szoftver vagy a Router Config-jában lehet ezt állítani ?


TP-LINK Routerről van szó



2017. máj. 18. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy olcsó otthoni router nem tud se throttling-ot, se részletes logot, ergo nem tudod megoldani.

A hálózatról amúgy sem lehet csak úgy "lekickelni" bárkit, max azt tudod megtenni, hogy a routeren tiltod MAC address alapján és akkor nem tud csatlakozni.

2017. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

WIFI-ről le lehet dobni embereket. LANon, otthoni eszközökkel nem.

Komoly router kell, hogy _bizonyos_ dolgokat naplózz, láss. pl asus AC87U vagy fölötte.

Ha sávszélesség gondod van, akkor kell egy tisztes QoS.

2017. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elottem szolok nyilvan nem hallottak meg a Kali linux,es aircrack-ng csomag rejtette lehetosegekrol.

Kulcsszo:arp spoofing

Egyebkent egy rootolt androidos teloval is megcsinalja barki barhol,dSploit,ujabban Zanti appal.

2017. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, ARP spoofing. Csak szerintem a kölyök támadás közben használná is a saját gépét... Ha jól értem, az illető a saját hálózatáról akarja ledúrni a zavaró elemeket (mondjuk egyszerűbb egy tockost kiosztani az öcsinek, mint kínlódni hogy a hálózatról vágja le).
2017. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!