Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdv! UPC Fiber Power netem...

Cman0605 kérdése:

Üdv! UPC Fiber Power netem van és Connect Box modemem. Miért van ha rádugom a gépemet a modemre akkor megkapom a maximális internetet (kb.100Mbps), ha wifiről vagyok maximum 30Mbps-os letöltésem van? (közvetlenül mellette) Hogy lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Veszel egy ac-s WiFi adaptert, és jobb lesz.
2017. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Takysoft ***** válasza:

Mert az ethernet kábelen 100 vagy 1000 megabit megy át.

(cat4-cat5 100 megabit, cat5e-től felfelé gigabit, az újabbak akár 10 gigabit kis távolságon)


A wifi összetett technológia. Először is 2 sávon tud működni. 2,4 illetve 5ghz-en.

a 2,4ghz-es lassabb, de megbízhatóbb.

Az 5ghz-es pedig gyorsabb, ellenben gyengébb. Nem nagyon megy át pl falon... ott jó, ha közvetlen rálátás van az antennára.


A Connect Box gondolom tudja mindkét sávot (dual band)

Az eszköz ellenben nem biztos. Nézd meg, hogy tudja-e.


Ha ilyesmit látsz, h 802.11b/g/n akkor valószínűleg csak 2,4-es hálózatot tud. (az "n" elvileg lehetne 5ghz is, de azt ritkán implementálják)


ha ilyet, h 802.11a/ac, akkor az 5ghz-es.


2,4-en nem megy át annyi adat. De elérheted akár a kert végéből is, kis szerencével.

Ez erősen függ a router minőségétől, antennák számától, és attól az eszköztől is, ami rá csatlakozik... egy 2 antennás wifi modul csak erősebb, mint pl egy mobiltelefon.

Nekem otthon 50 megabitnél nem megy át több 2,4gh-en.

2017. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

2 fal és olyan 8m van a router és a gépem között. Általában 8Mbps-os netem van itt,de van hogy 20,vagy lemegy 0-ra és percekig azt írja "nincs internet" ,pedig max 2-3 eszköz van rácsatlakoztazva a wifire. b/g/n szabványt tud a laptopom, a router: n-2,4GHz és ac-5GHz. Egyszerűen nem értem miért nincs stabil netem amikor az egyik "legfullosabb" csomagom van az UPC-től.

2017. máj. 30. 16:32
 4/4 Takysoft ***** válasza:

Hát nem tudom. mobiltelefonnal tudod tesztelni? arra is van speedtest applikáció.

illetve a wifit ha szeretnéd tesztelni, akkow Wi-Fi Sweetspots nevű cucc. Az is van droidra is meg iphonera is.

Sétálgatsz vele körbe a lakásban én mutatja, mit bír a wifi.

Újabb telefon esetén kipróbálhatod az 5ghz-es sávot is. Az nem annyira bírja a falat, de 8 méter távolságból lehet esély rá, hogy átmegy azért. Azon viszont nagyobb a sávszélesség.



Ha telefonnal stabilabb, akkor félek, hogy a gépeddel lesz a gond. Próbálhatsz drivert frissíteni, de kétlem, hogy az segítene.

Ilyen esetben esetleg egy USB-s wifi modult lehetne nézni. Én valami 2500-ért vettem hardveraprón anno az enyémet, és antennája is van. Az lehet, hogy stabilabb.

2017. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!