Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik wifi a jobb, és melyikn...

Melyik wifi a jobb, és melyiknek nagyobb a hatótávolsága?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2017. máj. 31. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
mind a kettő szar. már az árukból is látszódik
2017. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Takysoft ***** válasza:

Papíron a TP-Link a gyorsabb.

De ezek nem "wifik", hanem routerek.


Hatótávban is a tplinkre tippelnék, mert 2 antennája van.


Ne foglalkozz az előttem szólóval. Otthonra telefonhoz/laptophoz ez teljesen jó.


Várhatóan egy 40-50 megabit át fog menni rajta.

2017. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak telefonhoz kellene, kertes emeletes házban az emeleten van a gép, böngészgetni akarnék telefonnal, ennyi max. Csak nem tudom melyik megbízhatóbb, stabilabb
2017. máj. 31. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:

"Hatótávban is a tplinkre tippelnék, mert 2 antennája van."


Az, hogy 2 antennája van nem jelenti azt, hogy nagyobb is a hatótávja. Csak támogatja a MIMO technológiát.


(MIMO: több antenna használata az adó és a vevő oldalán, növelve ezzel a teljesítményt és az adatsűrűséget. E technológia a 802.11n lelke - ez teszi lehetővé a stream-enkénti 150Mbps-os sebességet, ami 2 stream (2 antenna) használata esetén az elterjedt 300Mbps-ot képes biztosítani (elméleti sebességhatár 4 stream esetén 600Mbps!). Egy MIMO eszköz - több rádiója és antennája révén - több jelet küld egyidőben ugyanazon címzettnek, és képes előnyt kovácsolni a "multipath" jelenségből.)

2017. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kb. egy a hatótáv, egyforma dB -s antennák, és max 100mw teljesítményt tudnak... (Ennyi a korlátozás)

Úgy kell elhelyezni, hogy minél kevesebb fal legyen, minél közelebb legyen.

Esetleg 2 -vel átlhet hidalni.

1 fent és 1 lent, a lenti AP -ként üzemel.

2017. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Takysoft ***** válasza:

köszönöm, ezt a MIMO dolgot nem is tudtam.


a 2 antennás dolgot úgy értettem, hogy ha egymásnak derékszögben fordítod az antennákat, akkor más ideális sávokat is lefedsz, és úgye egy antenna nem minden irányba ugyanolyan erős...

2017. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a wifit meg kell szüntetni és vissza kell térni a kábeles nethez.

egyáltalán nem egészséges.

ilyen kávézókban oké,

de otthonra totál gáz.

2017. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!