Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router beállító panelje...

Wifi router beállító panelje nem jön be a böngészőben. Mi a teendő? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Adott 1 wifi router, és 2 asztali számítógép. Az egyiken gond nélkül bejött minden, konfiguráltam a routert és utána működött a net. A wifi is működött, telefonnal sem volt gond. A másik gépen viszont még csak az IP címes beállító panel sem jött be, és állandóan a "nincs hálózati kapcsolat" szöveget írta ki, hiába írtam be a router IP címet. Ez azért is furcsa, mivel a régi "sima" routert visszaraktam, és azzal most mindkét gépen megy a net, pedig nem állítottam el semmit, a kábelezés is ugyan az. Egyszóval nem nyúltam a kábelekhez, csak a routert cseréltem ki, és ugyan úgy kötöttem be.

2017. jún. 4. 05:59
 1/10 Szirty ***** válasza:
Be kell állítani megfelelően a csere routert.
2017. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban? Mit állítsak be, és hol?
2017. jún. 4. 18:03
 3/10 Szirty ***** válasza:
Pontosabban? Milyen routert mihez akarsz beállítani? Mit hova dugtál?
2017. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Milyen routert mihez akarsz beállítani? Mit hova dugtál?"


A kérdés alatt leírtam. Nem nyúltam a kábelekhez, csak a routert cseréltem ki, és ugyan úgy kötöttem be. Wifi routerre szeretném lecserélni a "sima" routerem, ennyi. A típusa egyébként TP link WR940. Mindez szépen meg is történt, az egyik gépen működik, a másikon nem, még csak be sem hozza az IP címes panelt.

2017. jún. 5. 16:25
 5/10 Szirty ***** válasza:

"A kérdés alatt leírtam."


Szinte semmi lényegeset nem írtál le a kérdésben.

Szerinted abból hogy "nem nyúltam a kábelekhez" és abból hogy "ugyan úgy kötöttem be" honnan tudja bárki hogyan van pontosan összeállítva?

2017. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"honnan tudja bárki hogyan van pontosan összeállítva?"


A kérdés szempontjából szerintem irreleváns, mivel az egyik (régi) routerrel működik mindkét asztali gépen a net, a másik (új, wifis) routerrel csak az egyik. A kábelezés ugyan az, és ugyan úgy van bekötve. Ha a kábelezés lenne a probléma, akkor egyik routerrel sem menne a net, nem? Vagy a wifis routert máshogy kell bekötni? Javíts ki, ha tévedek. Nem értek hozzá, azért is kérdeztem itt. A routerbe egyébként 3db kábel megy: 2db ethernet (sárga csatlakozóba), és 1db internet (kék csatlakozóba). + a tápegység.

2017. jún. 5. 18:01
 7/10 Szirty ***** válasza:

"Ha a kábelezés lenne a probléma"


Nem írtam olyat hogy a kábelezés a probléma. De ahhoz hogy beállítással kapcsolatos tanácsokat kapj nem árt ismerni mit mivel hogyan dugtál össze. És az nem infó ez esetben hogy "ugyanúgy".


De mind1, nem vitatkozok veled.

2017. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Örültem volna, ha nagyjából pár hibalehetőséget kapok, ami ebben az esetben szóba jöhet, de még csak konkrét kérdést sem kaptam, hogy milyen infókat adjak meg, vagy mi lehet a baj.
2017. jún. 5. 18:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, egy hálózati kártya driver megoldotta a problémát. Azért köszi.
2017. jún. 19. 19:02
 10/10 A kérdező kommentje:
*reinstall
2017. jún. 19. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!