Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám megnövelni a...

Hogyan tudnám megnövelni a Wi-Fi router hatótávolságát?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen TP-Link routerem: [link] és gyenge a jel. A router az alsó emeleten van én kb. 4 méterrel felette szeretnék telefonon netezni, de látom a telefonon, hogy alig van már Wi-Fi. Az emelet padlózata kb. 20 centi vastag, de szerintem ez befolyásolja legkevésbé, mert a lépcső a két emelet között nyitott. Ennyire gyenge lenne ez a router? Egy Windows Phone 530-al ésegy Samsung Galaxy S5-el fogtam. Mindkettővel gyenge a jel, 1, néha 2 csíkot mutat. Egy hozzáértő tud valamit, amivel jobbá tudom tenni a jelet? (Router áthelyezése nem oldható meg.) Válaszokat köszönöm!

2017. jún. 10. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld iPhoneal... xD


20cm nem túl sok, de egy erős anyag, ami azért fog a jelen, főleg, hogy 1 antennás, belépő szintű router. 1-2 csíknál is jól működik, valószínű, akkor is még elég erős a jel a net sebességéhez. Milyen netet osztasz vele?


Egyébként lehet jelerősséget állítani szerintem ennél a modellnél is a beálításaiban.

2017. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

Igen, ez gyenge router.

Ennél jóval erősebb a 941nd, 3 antennás.

Persze a mobilomon is múlni fog a dolog , mert mobil -> router irányba is megy kommunikáció.


Egy ACs wifi persze még jobb. Ahogy egy második AP is. De jelenleg szerintem a 941nd a leghatékonyabb megoldás ere a gondra.

2017. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Újan vettem a MediaMarkt-ból 6 ezerért. Ennyire gyenge lenne? Kb 1 - 1,5 éves. Az említett Windows Phone-nak ha megosztom a mobilnetjét annak is jóval nagyobb a hatótáva. 6 ezer a legalja? Ennyire el lennék tévedve? :D Picit többet vártam ennyiért. Egyébként a 941nd-nek mennyi az átlagára? Érezhetően több áramot fogyaszt?
2017. jún. 10. 20:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a legolcsóbb router, ami létezik.

Minden 2. háztartásban ilyen van.


Amúgy nem nagyon tudod fejleszteni, esetleg egy jobb antennával. Nem tudom, ennek cserélhető-e az antennája, nem biztos.

2017. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Többet vártál ennyiért? Ez olyan mintha a legolcsóbb suzukit megvennéd, amiben még rádió sincs annyira olcsó verzió.


De egyébként jóval drágább se lenne sokkal jobb. Amit tudsz, hogy belépsz a beállításokba a routeren, (remélem tudod hogy kell). És a wifi nél 20 ról vagy auto ról fix 40Hz re rakod a Wifi-t. Ez némileg nagyobb hatótáv. Illetve próbáld minél magasabbra rakni a routert, szekrény tetejére vagy hasonló. Hogy semmi bútor ne akadályozza míg feljut az emeletre.

2017. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 40 MHz lesz, nem Hz. De nem hiszem, hogy az sokat befolyásolna a hatótávon.


Amit csinálhatsz még:

- Ne rakd közel falhoz/plafonhoz.

- Arra a csatornára állítsd, amin legkevesebb eszköz működik.

2017. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!