Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltölthetem valamelyik...

Feltölthetem valamelyik együttes számait legálisan a Youtube-ra?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez az egész? Mihez van jogom és mihez nincsen?

2017. jún. 21. 09:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Direkt a zene lenne a lényeg, tehát alapvetően nem csak zenei aláfestésről lenne szó videóhoz...
2017. jún. 21. 09:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Kettőt találhatsz! :)
2017. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a saját együttesed, saját szerzeményed, akkor oda töltöd föl, ahova akarod.

Ha nem a tiéd és nincs rá engedélyed (pl közvetlen engedély, vagy CC licenc) akkor NEM töltheted föl.

2017. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
#3 Tévedés! Attól, hogy a saját szerzeménye, még nem biztos hogy nála van a forgalmazási jog. Az többnyire a lemezkiadót. Illeti. Ha saját lemezkiadó, akkor nyilván, de ettől a youtube még lehet hogy simán lelövi a videót. De nem is ez az érdekes, hanem pl. egy bicikliző medve.
2017. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Saját együttes alatt nyilván amatőr bandát értettem, azoknak jellemzően nincs kiadójuk.
2017. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A bicikliző medve valóban érdekes.

De az is, hogy ha pl. Santana zenéjét szeretném hallgatni, akkor több ezer felhasználó feltöltése alatt megtalálom és meghallgathatom.Amit a lemezkiadók és direkt az együttesek töltenek fel, az elenyésző hányada a Youtube-on megtalálható zenéknek. Tehát túlnyomó részben a nííííp tőőti főő ! Tehát, hogyan van ez ? Ha pl. összeállítanék egy adott együttes zenéiből válogatást és fel akarnám tölteni, mondván, hogy szerintem tőlük ez a 'top 10" ? Mert látni sok-sok ilyet..

2017. jún. 21. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Feltöltheted, de bármikor törölhetik. A millió feltöltött zene azért van ott, mert azokat még nem vették észre.
2017. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hmmm...nem stimmel.. A Youtube figyeli, hogy hol van nagy nézettség. Vannak olyan dalok amelyeket több tízmillióan meghallgattak és nem a jogtulaj töltötte fel.
2017. jún. 21. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem a jogtulaj töltötte fel, vagy épp hogy nincs engedélye rá a feltöltőnek?
2017. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!